Olympus продає фотобізнес: продаж цифрових фотоапаратів став збитковим
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Olympus продає фотобізнес: продаж цифрових фотоапаратів став збитковим

Акції підрозділу будуть передані японському інвестфонду

Olympus продає фотобізнес: продаж цифрових фотоапаратів став збитковим
фото DR

Olympus, один з піонерів індустрії цифрової фотографії, оголосив про продаж збиткового підрозділу з випуску фототехніки і намір зосередитися на медичному обладнанні, передає DailyComm з посиланням на Nikkei.

Компанія Olympus, яка налагодила виробництво фотоапаратів ще в 1936 році, була одним з найбільш іменитих японських брендів у цій сфері. Як і багато інших компаній, Olympus зіткнулася з труднощами, намагаючись пристосуватися до змін на ринку з ростом популярності цифрової фотографії і смартфонів.

24 червня 2020 року Olympus оголосила, що підписала меморандум про взаєморозуміння, який передбачає виділення бізнесу з випуску фототехніки і передачу його акцій японському інвестфонду Japan Industrial Partners (JIP).

Сторони намагатимуться домовитися про терміни укладення угоди до 30 вересня, а саму передачу бізнесу передбачається завершити до кінця 2020 року, сказано в заяві Olympus.

Olympus намагалася врятувати бізнес за допомогою реструктуризації, скорочення витрат і зміщення уваги на користь висококласних камер зі змінною оптикою. Незважаючи на всі зусилля, підрозділ продовжив нести операційні збитки протягом трьох останніх років.

За підсумками 12-місячного періоду, який завершився в березні 2020-го, виручка фотобізнесу Olympus впала на 10%, до $409 млн. Операційний збиток підрозділу склав близько $97 млн проти $170 млн у попередньому фінроці.

Внесок фотобізнесу в сукупну виручку Olympus склав лише 6%. Левову частку доходів компанії тепер забезпечує підрозділ, відповідальний за виробництво медичного обладнання, такого як ендоскопи та хірургічні прилади.

Що стосується покупця бізнесу, то це вже не перше стратегічне придбання інвестфонду JIP. Раніше він викупив у Sony комп'ютерний бізнес Vaio і спільно з американським фондом прямих інвестицій KKR придбав підрозділ Hitachi з випуску електроніки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті