Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Справа МН17: прокурор відхилив вимогу звинувачення допитати українських військових

Справа МН17: прокурор відхилив вимогу звинувачення допитати українських військових

Сторона звинувачення навмисне затягує розгляд справи

Справа МН17: прокурор відхилив вимогу звинувачення допитати українських військових
фото DR

Прокуратура вважає, що захист росіянина Олега Пулатова, який проходить як обвинувачений у справі про катастрофу рейсу MH17 на Україні в 2014 році, не представила виразних обґрунтувань необхідності допиту свідків у рамках версії про збиття літака Збройними силами України. Про це заявив в п'ятницю на слуханнях в Нідерландах прокурор Тейс Бергер.

«Пулатов просить допитати українського полковника Карпенка, який представив огляд ракет ЗРК «Бук» на позиціях українських Збройних сил в 2014 році. Захист не знає, чи використовувалася одна з цих 96 ракет, щоб збити MH17, але вони відчувають, що було б доречно підкріпити доказами, що це максимально неймовірно, що він був збитий українськими Збройними силами», – сказав прокурор.

«Пулатов не дає ніяких конкретних вказівок і не називає імен людей, які могли б підтвердити цю версію. Немає ніякої конкретної мотивації того, який внесок може дати допит Карпенка, тому даний запит повинен бути відхилений», – заявив прокурор Тейс Бергер.

Він  також відхилив і запит адвокатів на бесіду з українським командиром розрахунку ЗРК «Бук», який, за їхніми словами, заявив, що дальність ураження ракети типу 9М38М1 становить 45 км, при цьому дальність польоту може досягати 55 км.

«Він взагалі ніде не говорить, що ракета «Бук» 9М38М1 має такий радіус в 55 км. <...> Запит на допит Таренка повинен бути відхилений в його нинішньому вигляді: неможливо ставити свідкам запитання про заяви, яких вони не робили. Якби Пулатову довелося переформулювати питання у вигляді «як працює ЗРК «Бук», ми були б не проти», – вказав прокурор.

Нагадаємо, У Нідерландах відновилися слухання у справі MH17. Відповідачами є росіяни Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Ігор Гіркін і громадянин України Леонід Харченко. Всі вони залишаються на свободі. Пулатов – єдиний з них, хто має адвокатів у залі суду, інших судять заочно.

Зазначається, що слухання у справі у справі MH17 відкладені до 3 липня, оголосив суддя Хендрік Стейнхейс.

«Ми оголосимо про наші рішення з приводу вимог, запитів і пропозицій, зроблених в ході даних слухань. Сподіваюся, що нам вдасться прийняти всі рішення, – сказав він. – Але якщо суд зрозуміє, що не може бути повністю готовий до 3 липня, тоді у справі Пулатова можуть бути проведені окремі слухання. Ми повідомимо, якщо в цьому буде необхідність», – додав Стейнхейс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті