Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
США мають намір відкрити для розробки значну частину нафтового заповідника на Алясці

США мають намір відкрити для розробки значну частину нафтового заповідника на Алясці

Екологи називають цей план катастрофою

США мають намір відкрити для розробки значну частину нафтового заповідника на Алясці
фото Shutterstock

За даними МВС США, планується дозволити видобуток на 82% площі нафтового заповідника на Алясці, в той час як складені в минулому році початкові плани передбачали, що для господарського освоєння будуть передані приблизно 50% його території. Про це пише CNN.

Згідно з опублікованими міністерством документами, ввести в господарський оборот планується 73 000 кв м землі. Це близько 80% території нафтового заповідника на Алясці загальною площею близько 93 000 кв км, закритого для розробки в 1923 році, щоб зберегти на майбутнє власні запаси нафти в США.

Попередня пропозиція міністерства внутрішніх справ США, підготовлена восени минулого року, допускала введення в обіг лише близько 44 000 кв км.

Обсяг запасів нафти на цій території оцінюється в приблизно 8,7 млрд барелів.

На цій території мешкають багато диких тварин, чия популяція в зоні ризику, зокрема, ведмеді грізлі, вовки і гагари. Десятки тисяч гусей щороку відвідують цей район для линьки.

Документи МВС США підтверджують, що освоєння території призведе до збільшення викидів парникових газів, що є причиною зміни клімату.

Організація Earthjustice, яка вже судилася з адміністрацією Трампа за дії в галузі охорони довкілля, заявила, що новий план «зводить нанівець майже всі ключові гарантії, які в даний час діють, для захисту екосистем Західної Арктики, а також людей і культур, які вони підтримували протягом тисячоліть. Все заради того, щоб прокласти шлях до розширення видобутку нафти і газу».

Екологічна група Центр біологічного різноманіття, яка також не в ладах з адміністрацією Трампа, назвала план «катастрофою».

«Буріння нафтових і газових свердловин в Західній Арктиці може завдати величезної шкоди дикій природі Арктики, яка вже й так перебуває в облозі кліматичної кризи», – сказала адвокат Крістен Монселл.

Нагадаємо, минулого літа приполярна Аляска потерпала від небувалої спеки – там був зафіксований найспекотніший день в історії спостережень, температура в Анкориджі, США, перевищила 32ºC.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті