Андрій Єрмак і Олексій Данилов лобіюють призначення керівництва «оборонки» – дослідження Mind
Голова Офісу президента Андрій Єрмак і керівник РНБО Олексій Данилов очолюють групи впливу

Групи впливу, які очолюють голова Офісу президента Андрій Єрмак і керівник РНБО Олексій Данилов, лобіюють створення Міністерства розвитку стратегічних технологій та інновацій, що займатиметься реформуванням оборонно-промислового комплексу, а також призначення віце-прем'єр-міністра, який очолить і напрямок, і міністерство. Про це йдеться в дослідженні Mind.
Особисто Єрмак, за інформацією джерел в ОП, є тільки провідником: основний інтерес до галузі проявляє його батько, про якого відомо, що в 1980-ті він працював в радянському посольстві у Афганістані, а також – і це підтвердив сам Андрій Єрмак – є бізнес-партнером російського банкіра Рахаміма Емануїлова, який пов'язаний із сенатором від Камчатки Валерієм Пономарьовим, зятем заступника апарату уряду Росії Сергія Приходька, і з однокурсником Путіна Ільхамом Рагимовим.
Втім, поки всі дії Єрмака зводилися не стільки до формування думки першої особи щодо реформи ОПК, скільки до контролю за кадровими рішеннями. За словами співрозмовників Mind в ОП і РНБО, Єрмак має неформальну групу радників, що переважно складається з друзів його батька, які справляють ключовий вплив на погляди Єрмака і його політику в оборонній промисловості.
Зовсім інший підхід – у секретаря РНБО Олексія Данилова, креатури попередника Єрмака – Андрія Богдана. Як повідомляється у дослідженні, секретар Радбезу застосовує наступну стратегію: хоча його повноваження не дозволяють самому визначати політику в оборонній промисловості, він використовує свої можливості, щоб блокувати діяльність інших учасників галузі. В оборонно-промисловому комплексі думка Данилова формується не без впливу колишнього регіонала В'ячеслава Богуслаєва з групи «Мотор-Січ», яку спостерігачі пов'язують з російськими інтересами.
Детальніше читайте у дослідженні Mind «Кому Зеленський хоче доручити реформу «оборонки».
Нагадаємо, що посилення оборонпрому шляхом створення Міністерства оборонної промисловості й згодом Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів було зафіксовано рішенням РНБО України від 18.02.2020 «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 рік і 2021, 2022 роки» і президентським указом №59 від 27 лютого 2020 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].