Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Андрій Єрмак і Олексій Данилов лобіюють призначення керівництва «оборонки» – дослідження Mind

Андрій Єрмак і Олексій Данилов лобіюють призначення керівництва «оборонки» – дослідження Mind

Голова Офісу президента Андрій Єрмак і керівник РНБО Олексій Данилов очолюють групи впливу

Андрій Єрмак і Олексій Данилов лобіюють призначення керівництва «оборонки» – дослідження Mind
Голова Офісу президента Андрій Єрмак і керівник РНБО Олексій Данилов
Фото president.gov.ua/rnbo.gov.ua

Групи впливу, які очолюють голова Офісу президента Андрій Єрмак і керівник РНБО Олексій Данилов, лобіюють створення Міністерства розвитку стратегічних технологій та інновацій, що займатиметься реформуванням оборонно-промислового комплексу, а також призначення віце-прем'єр-міністра, який очолить і напрямок, і міністерство. Про це йдеться в дослідженні Mind.

Особисто Єрмак, за інформацією джерел в ОП, є тільки провідником: основний інтерес до галузі проявляє його батько, про якого відомо, що в 1980-ті він працював в радянському посольстві у Афганістані, а також – і це підтвердив сам Андрій Єрмак – є бізнес-партнером російського банкіра Рахаміма Емануїлова, який пов'язаний із сенатором від Камчатки Валерієм Пономарьовим, зятем заступника апарату уряду Росії Сергія Приходька, і з однокурсником Путіна Ільхамом Рагимовим.

Втім, поки всі дії Єрмака зводилися не стільки до формування думки першої особи щодо реформи ОПК, скільки до контролю за кадровими рішеннями. За словами співрозмовників Mind в ОП і РНБО, Єрмак має неформальну групу радників, що переважно складається з друзів його батька, які справляють ключовий вплив на погляди Єрмака і його політику в оборонній промисловості.

Зовсім інший підхід – у секретаря РНБО Олексія Данилова, креатури попередника Єрмака – Андрія Богдана. Як повідомляється у дослідженні, секретар Радбезу застосовує наступну стратегію: хоча його повноваження не дозволяють самому визначати політику в оборонній промисловості, він використовує свої можливості, щоб блокувати діяльність інших учасників галузі. В оборонно-промисловому комплексі думка Данилова формується не без впливу колишнього регіонала В'ячеслава Богуслаєва з групи «Мотор-Січ», яку спостерігачі пов'язують з російськими інтересами.

Детальніше читайте у дослідженні Mind «Кому Зеленський хоче доручити реформу «оборонки».

Нагадаємо, що посилення оборонпрому шляхом створення Міністерства оборонної промисловості й згодом Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів було зафіксовано рішенням РНБО України від 18.02.2020 «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 рік і 2021, 2022 роки» і президентським указом №59 від 27 лютого 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті