Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Стало відомо, хто претендує на пост віце-прем'єра з питань ОПК

Стало відомо, хто претендує на пост віце-прем'єра з питань ОПК

На посаду претендують шість кандидатів

Стало відомо, хто претендує на пост віце-прем'єра з питань ОПК
Фото facebook.com/MinistryofDefence.UA

У розпорядженні Mind з'явився список кандидатур на посаду віце-прем'єра, який очолить напрямок реформування оборонно-промислового комплексу України й профільне Міністерство розвитку стратегічних технологій та інновацій.

Одним з кандидатів є заввідділу Головного департаменту з питань нацбезпеки та оборони ОП Сергій Тихонов – у минулому член Партії прогресивних соціалістів Наталії Вітренко, Партії регіонів, профільної освіти та непаркетного досвіду роботи в галузі не має.

Також на посаду претендує син колишнього депутата Григорія Омельченка – Сергій Омельченко, який при минулому керівництві країни був заступником глави «Укроборонпрому», а до цього працював начальником юруправління «Укрспецекспорту». Він працював за доби гендиректора концерну Павла Букіна якраз у ті роки, коли підприємство купувало російські деталі для військової техніки за завищеною в кілька разів ціною.

Згідно з дослідженням Mind, ще одним кандидатом є Віталій Немилостивий – юрист, мільйонер, колишній народний депутат, який був серед так званих «тушок», що вийшли з фракції «Батьківщина» в грудні 2013 року. Звинувачувався у 2017 році в саботажі української ракетної програми «Грім-2»: через пов'язані з ним компанії вимивали кошти з підприємств «Укроборонпрому».

Ще один претендент – доктор технічних наук, професор, колишній голова Державного космічного агентства Олег Уруський. Він неодноразово обіймав керівні посади на підприємствах і об'єднаннях оборонної промисловості, авіатранспортної галузі, машинобудування. Зараз очолює компанію «Прогрестех-Україна», основним партнером і замовником якої є компанія Boeing.

Наступний потенційний кандидат – Валерій Іващенко, єдиний фахівець з розумінням потреб армії який виконував обов'язки міністра оборони після відставки Юрія Єханурова. За часів  президентства Віктора Януковича потрапив під звинувачення в незаконному ухваленні рішення про реалізацію майна Феодосійського судномеханічного заводу. Вирок «п'ять років позбавлення волі» був розкритикований Гельсінським комітетом, США і Євросоюзом.

Також на посаду претендує Світлана Панаіотіді, яка курирує оборонку й приватизацію в Мінекономіки. Спеціальної освіти або досвіду роботи у військовій галузі не має, проте має об'єктивне бачення проблематики галузі та можливостей її реформувати в нинішніх умовах.

Детальніше читайте у дослідженні Mind «Кому Зеленський хоче доручити реформу «оборонки».

Нагадаємо, що посилення оборонпрому шляхом створення Міністерства оборонної промисловості й згодом Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів було зафіксовано рішенням РНБО України від 18.02.2020 «Про основні показники державного оборонного замовлення на 2020 рік і 2021, 2022 роки» і президентським указом №59 від 27 лютого 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті