Реальне скорочення ВВП України перебуватиме в діапазоні 4-5% – макроекономічний прогноз Mind

Реальне скорочення ВВП України перебуватиме в діапазоні 4-5% – макроекономічний прогноз Mind

А частина економіки в тіньовий сектор

Реальне скорочення ВВП України перебуватиме в діапазоні 4-5% – макроекономічний прогноз Mind
Фото shutterstock.com

Реальний показник падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) буде трохи меншим, ніж покажуть статистичні дані. Про це йдеться в Макроекономічному прогнозі-2020 від Mind.

За розрахунками, проведеними Mind спільно з Центром економічних консультацій «Євростратегія», близько 1,2 відсоткових пункти в показнику падіння ВВП буде обумовлено переходом частини економіки в тіньовий сектор, тому реальне скорочення ВВП перебуватиме в діапазоні 4-5%.

Як повідомляється у дослідженні, ніхто з експертів за підсумками року не очікує кризових шоків і різких обвалів ВВП – українська економіка рухатиметься в глобальному руслі. У разі якщо Україні вдасться уникнути другої хвилі коронавірусу (країнова специфіка дає підстави вважати, що тут не буде особливо масштабних хвиль епідемії), скорочення ВВП не стане глибоким і відображатиме більшою мірою негативний вплив зовнішніх чинників, ніж внутрішні кризові тенденції.

Нагадаємо, за даними держстату, I кварталі 2020 року реальний ВВП скоротився порівняно з попереднім кварталом на 0,8% (з урахуванням сезонного чинника), а в порівнянні з I кварталом 2019 на 1,5%.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні у 2020 році на рівні 8,2%, а Світовий Банк – лише на 3,5%. У свою чергу, НБУ прогнозує, що падіння реального ВВП за підсумками 2020 року може перевищити 5%.

Детальніше читайте в матеріалі Mind «Чи загрожує Україні глибока криза через коронавірус».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло