Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Екс-нардепа Мартиненка засуджено до 28 місяців ув'язнення за відмивання грошей

Екс-нардепа Мартиненка засуджено до 28 місяців ув'язнення за відмивання грошей

Швейцарський суд визнав його винним у відмиванні 2,8 млн євро

Екс-нардепа Мартиненка засуджено до 28 місяців ув'язнення за відмивання грошей
Микола Мартиненко
фото УНІАН

Федеральний кримінальний суд Швейцарії 26 червня визнав винним колишнього нардепа від«Народного фронту» Миколу Мартиненка  у відмиванні близько 2,8 млн євро через швейцарську фінансову систему «в складі злочинного угруповання». Про це передає Радіо Свобода із посиланням на три джерела, обізнані з процесом.

Мартиненко має відбути покарання у вигляді 28 місяців ув’язнення, 12 з яких – «безумовного відбування». Павло Скаленко, який разом із Мартиненком фігурує в цій справі – 24 місяці ув’язнення.

Мартиненко та Скаленко підозрювалися в тому, що відкривали в швейцарських банках рахунки, з яких купували нерухоме майно та активи у Швейцарії та інших країнах – таким чином відмиваючи кошти, отримані незаконним шляхом в Україні та Чехії.

За даними слідства, Мартиненко доручив спільнику – Скаленку – створити офшорну компанію в Республіці Панама.

Як стверджують правоохоронці, за вказівкою Мартиненка його спільник відкривав банківські рахунки у Швейцарії від імені офшорної компанії, зазначаючи в документах бенефіціарним власником активів Миколу Мартиненка.

Справа у Швейцарії пов’язана із українською справою щодо Мартиненка та його спільників, яку вели НАБУ й САП і яка нині розглядається у Вищому антикорупційному суді.

Ще на початку 2019 року українські правоохоронці оприлюднили в суді документи, які свідчать про прямий стосунок Мартиненка до офшорної компанії Bradcrest Investments, що, за даними офіційного слідства, в кількох країнах (Чехія, Швейцарія, Україна) отримувала «відкати» на українських підрядах «Енергоатому» на загальну суму у 6,5 млн євро.

За даними журналістів «Схем», адвокати Мартиненка у Швейцарії повідомили суду, що заявляють апеляцію на це рішення.

В українському суді розглядається справа щодо заволодіння екс-депутатом Мартиненком коштами підприємства «Енергоатом» під час закупівлі обладнання в чеського акціонерного товариства Škoda JS, а також заволодіння коштами держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті