Україна в 2021 році по військовій лінії може отримати від США $250 млн

Україна в 2021 році по військовій лінії може отримати від США $250 млн

$50 млн з цієї суми «можуть бути використані тільки на летальні засоби оборони»

Україна в 2021 році по військовій лінії може отримати від США $250 млн
фото DR

Україна в наступному фінансовому році, який почнеться 1 жовтня, по військовій лінії від США може отримати $250 млн. Така ініціатива міститься в проекті американського військового бюджету на наступний рік, підготовленому головою комітету у справах збройних сил Палати представників Конгресу демократом Адамом Смітом, передає ТАСС.

Текст даного законопроекту було оприлюднено 27 червня.

Проект бюджету передбачає «виділення $250 млн для Ініціативи зі сприяння безпеці в Україні, яка надає підтримку і допомогу Збройним силам України».

При цьому $50 млн з цієї суми «можуть бути використані тільки на летальні засоби оборони».

Зазначається, що минулого року Адам Сміт також просив виділити Україні $250 млн.

В середині червня Пентагон заявив, що Сполучені Штати мають намір надати Україні в 2020 фінансовому році військову допомогу в розмірі $250 млн» на додаткову підготовку, закупівлю спорядження і навчання з метою зміцнення потенціалу України».

США називають Україну «ключовим партнером США на передньому краї стратегічної конкуренції з Росією».

Комітет у справах збройних сил наступного тижня розгляне даний проект бюджету. Після схвалення документ обговорить Палата представників, контрольована демократами.

Сенатський комітет у справах збройних сил вже затвердив свою версію проекту оборонного бюджету, яка відрізняється від версії Сміта, її також почнуть розглядати на наступному тижні в Сенаті, де більшість у республіканців.

Після того, як обидві палати Когресу схвалять свої версії проекту бюджету, буде скликана комісія для узгодження деталей обох проектів. Обидві палати знову повинні будуть проголосувати за узгоджений документ, після чого він відправиться президенту Трампу на підпис. Весь процес зазвичай триває до осені, початку зими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті