Boeing розпочала випробування скандального 737 MAX
Джерела переконані, що регулятор навряд чи схвалить відновлення польотів лайнера раніше вересня

Американський виробник авіаційної, космічної та військової техніки Boeing Co розпочала серію випробувальних польотів 737 MAX, яка відкладалась протягом тривалого часу. Як повідомляє Reuters, компанія розраховує отримати схвалення на відновлення експлуатації лайнерів, призупиненої минулого року після двох катастроф. Також Boeing сподівається відновити свою репутацію.
Пілоти Федерального управління цивільної авіації (FAA) США і Boeing в понеділок, 29 червня, провели перший випробувальний політ, який тривав близько трьох годин.
Після завершення випробувальних польотів FAA має проаналізувати дані тестів і затвердити нові процедури підготовки пілотів. Як вдалось дізнатись виданню від галузевих та урядових джерел,регулятор навряд чи схвалить відновлення польотів скандального лайнера раніше вересня.
Головне завдання FAA – сертифікувати оновлення системи захисту від звалювання, відомої як MCAS, – з її недоробками пов'язують обидві катастрофи 737 MAX, а також виконати широкий спектр польотних маневрів і аварійних процедур, повідомив регулятор.
Нагадаємо: минулого року десятки країн заборонили польоти на 737 Max через дві смертельні авіакатастрофи. Літак Boeing-737 Max 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс з Аддіс-Абеби до Найробі, зазнав аварії 10 березня в 60 км на схід від столиці Ефіопії. Авіакатастрофа забрала життя 157 осіб. Ця катастрофа стала другою катастрофою літака цього типу за півроку: наприкінці жовтня 2018 року Boeing-737 Max 8 індонезійської компанії Lion Air впав у море Яванця незабаром після вильоту з аеропорту Джакарти. Загинули всі 189 осіб, що перебували на борту.
У грудні Boeing оголосила, що зупиняє комерційне виробництво 737 MAX.
Як повідомлялося, США заборонили Boeing видавати сертифікати придатності на 737 MAX.
За січень 2020 року Boeing не отримала жодного замовлення на літаки. Востаннє така прикрість з компанією сталась в січні 1962 року. Більшість клієнтів не ризикують замовляти 737 MAX, доки регулятор не «виправдає» його після двох смертельних аварій та знову не дозволять літати.
Нещодавно Boeing оголосив, що звільнить близько 7000 працівників через пандемію коронавірусу. Чиказький виробник літаків – найбільший експортер у США – вже оголосив про скорочення своєї робочої сили приблизно на 10%. Пізніше стало відомо про наміри Boeing відправити у добровільну неоплачувану відпустку близько 2500 співробітників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].