Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Правління НБУ звинувачує Раду центробанку у протидії кадровим рішенням

Правління НБУ звинувачує Раду центробанку у протидії кадровим рішенням

Вважають безпідставним затягування розгляду призначення заступника голови НБУ

Правління НБУ звинувачує Раду центробанку у протидії кадровим рішенням
фото: bank.gov.ua

Правління Національного банку України (НБУ) звинувачує Раду центрального банку у безпідставній відмові від розгляду питання призначення Олега Чурія на посаду заступника голови Нацбанку. Про це повідомляється на сайті Нацбанку у вівторок, 30 червня.

«Сьогодні під час чергового засідання Рада НБУ безпідставно, в порушення закону… відмовилася внести у порядок денний питання призначення Олега Чурія на посаду заступника голови Нацбанку на повторний термін строком сім років попри те, що його повноваження спливають вже 10 липня», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, подання про призначення Чурія було внесено головою НБУ до Ради НБУ 19 червня з повним дотриманням усіх вимог чинного законодавства як до документів, так і до строків їх внесення: під час голосування на засіданні у вівторок лише 4 з 9 членів Ради НБУ підтримали розгляд даного питання.

У повідомленні підкреслюється, що такий крок Ради НБУ збільшує інституційні ризики для діяльності НБУ.

«Безпідставна відмова поставити дану кандидатуру на голосування може вказувати на політичну вмотивованість окремих членів Ради НБУ, які не підтримали цю пропозицію. Голова НБУ планує ініціювати скликання позачергового засідання Ради НБУ на 6 липня 2020 року для розгляду питання призначення Олега Чурія на посаду заступника Голови НБУ»,- резюмується у повідомленні.

Як повідомлялося, Конституційний суд України визнав неконституційними положення закону про банки, яким право оскаржувати рішення Національного банку України надавалося лише тим акціонерам банку, які є власниками істотної участі у банку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті