Фірсов: у лісгоспах вирубували в 3-4 рази більше деревини, ніж за документами

Фірсов: у лісгоспах вирубували в 3-4 рази більше деревини, ніж за документами

Офіційні збитки за 3 роки від рубки лісу склали 500 млн грн, але реальні суми в кілька разів більші

Фірсов: у лісгоспах вирубували в 3-4 рази більше деревини, ніж за документами
фото DR

Екс-глава Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов вважає, що причиною масштабних повеней у Західній Україні є не лише надмірна кількість опадів, а й вирубування лісів.

Про це він заявив у програмі «Прямим текстом» на каналі НТА.

«Мене лякає один момент: всі говорять про повені, але перші особи заявляють, що в цьому винна лише злива. Вони намагаються обійти тему масштабної вирубки лісу. Мовляв, природа, що ж ви хочете, з ким не буває. Це сказав особисто прем’єр-міністр – людина, яка працювала в Івано-Франківській області, він очолював Бурштинську ТЕЦ і бачив обсяги вирубки. Невже в нього немає радників, які б до нього прийшли і показали супутникові знімки?» – зазначив Фірсов.

«Коли я працював в екологічній інспекції, ми взяли собі вирубки лісу за пріоритет. Ми порахували, що за останні три роки тільки офіційні збитки, які зафіксовані Державною екоінспекцією, склали понад півмільярда гривень. Реальні суми значно, значно більші: можна множити на 5, на 7, може й на 10», – заявив екс-глава контролюючого органу.

«Ми перевіряли лісгоспи, зробили близько півтисячі перевірок. Іноді брали супутникові зйомки накладали на документи, як би вони (лісники – ред.) мали рубати за документами, й іноді отримували картину, що в три-чотири рази більше було рубок, ніж мало бути за документами», – сказав Фірсов.

За його словами, найбільше вирубок, в тому числі незаконних, крім Західної України, проводять у Житомирській області, Харківській і Херсонській областях.

Фірсов наголосив, що всі ці порушення були зафіксовані і передані в правоохоронні органи, однак на цьому часто все закінчувалося.

«99% усіх незаконних вирубок лісу роблять не якісь чорні лісоруби, а самі лісгоспи, які за документами мали вирубати от стільки, а вирубали значно більше», – наголосив екс-керівник ДЕІ.

Нагадаємо, дослідження Earthsight виявили, що IKEA продає меблі з деревини, вирубаної незаконно в українських Карпатах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло