Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Україна та Польща запустили віртуальну точку з’єднання ГТС

Україна та Польща запустили віртуальну точку з’єднання ГТС

Перші 5,4 млн куб м газу будуть поставлені в Україну вже сьогодні

Україна та Польща запустили віртуальну точку з’єднання ГТС
фото tsoua.com/

Глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон заявив про початок функціонування на кордоні єдиної віртуальної точки, яка передбачає об'єднання двох точок міждержавного сполучення «Дроздовичі» і «Германович».

«Сьогодні пройдена ще одна віха в інтеграції України в загальноєвропейський ринок газу – почала функціонувати віртуальна точка на кордоні з Польщею, яка об'єднала дві фізичні точки: «Дроздовичі» і «Германович». Перші 5,4 млн куб м газу будуть поставлені сьогодні в Україну», – написав він у Facebook.

За словами Макогона, створення віртуальної точки – це вимога європейських газових кодексів.

«Така точка дозволяє значно спростити роботу трейдерів, створює додаткову гнучкість і збільшує пропускну здатність за рахунок заліку протилежних потоків газу, а також дозволяє операторам економити паливний газ, що призводить до зниження викидів в атмосферу продуктів згоряння природного газу», – додав глава ОГТСУ.

Макогон також вказав, що запуск точки дозволить ОГТСУ перенаправити потоки газу між фізичними газопроводами щоб почати заміну 15 км трубопроводу на одній з дільниць. Завдяки цьому, за його словами, «трейдери навіть не відчують проведення даного ремонту, так як тепер ми зможемо провести всі роботи без обмеження обсягів транспортування між Україною і Польщею».

Нагадаємо: на початку року Макогон заявив, що через два реконструйовані з'єднання на кордоні з Польщею («Дроздовичі» і «Германовичи») в українську ГТС може надходити до 6,6 млрд куб. м газу на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті