Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Екологи в РФ закликали Німеччину відмовитися від вугілля з російського Кузбасу

Екологи в РФ закликали Німеччину відмовитися від вугілля з російського Кузбасу

Німеччина є найбільшим імпортером російського вугілля

Екологи в РФ закликали Німеччину відмовитися від вугілля з російського Кузбасу
фото Shutterstock

Російська екологічна громадська організація «Екозахист» закликала Німеччину прискорити відмову від використання вугілля, зокрема того, що поставляється з РФ, у зв'язку зі зміною клімату, пише Deutsche Welle.

У відкритому листі депутатам Бундестагу ФРН і його голові Вольфгангу Шойбле, екоактивісти підкреслюють, що зростання видобутку вугілля в РФ обумовлене виключно попитом в інших країнах, а більша частина експортованого вугілля з Росії постачається до Західної Європи і, перш за за все, в Німеччину.

«Для німецьких компаній російське вугілля означає надприбутки, але реальна ціна для Кузбасу – це людські життя», – заявив у зверненні співголова «Екозахисту» Володимир Сливяк. Організація нагадала, що «з 1990-х років використання вугілля в Росії значно знизилося, і немає ніяких передумов до його збільшення».

При цьому в державне стратегічне планування закладено зростання видобутку вугілля, що пояснюється тільки попитом на цей вид енергоносіїв за кордоном, зазначають екологи.

Автори листа також вказують на те, що спалювання вугілля сприяє змінам клімату, що охоплює всі регіони планети. Тим часом найбільшим джерелом вугілля для німецьких електростанцій є російський Кузбас, а масштабний видобуток вугілля в цьому російському монорегіоні «завдає невиправної шкоди природі та здоров'ю людей і, перш за все, жінкам і дітям», йдеться в заяві.

У зв'язку з цим організація закликала ФРН якомога швидше «припинити закупівлі вугілля з Кузбасу і прискорити відмову від вугільної енергетики в Німеччині, у якої є величезний позитивний досвід у розвитку відновлюваної енергетики».

У Бундестазі 3 липня відбудеться голосування по законопроекту, який передбачає відмову від використання вугілля не пізніше 2038 року. Після цього документ надійде на розгляд Бундесрату (представництва федеральних земель Німеччини).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті