У світі ведуться розробки одночасно 141 вакцини від коронавірусу – глава ВООЗ

У світі ведуться розробки одночасно 141 вакцини від коронавірусу – глава ВООЗ

ВООЗ втратила в обличчі США свого найважливішого партнера

У світі ведуться розробки одночасно 141 вакцини від коронавірусу – глава ВООЗ
фото DR

Розробка 141 вакцини від нового коронавірусу COVID-19 ведеться на даний момент у всьому світі, деякі вчені можуть завершити розробку вже за лічені місяці. Про це йдеться в статті генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедроса Аданома Гебреєсуса в газеті The Washington Post.

«США були найважливішим партнером ВООЗ з моменту створення організації в 1948 році. Ми разом працювали над тим, щоб покращити життя мільйонів людей по всьому світу, – наголошується в публікації. – Якщо США повернуться до цієї життєво важливої роботи, то ми не повинні мислити в рамках того, хто постраждає або що буде втрачено. Оскільки наслідки торкнуться всіх».

На його думку, пандемія коронавірусу показала, як міжнародне співтовариство потребує співпраці для вирішення кризи охорони здоров'я.

«Ми не тільки далекі від ліквідації ризиків, які представляє цей підступний вірус, але більшість людей, як і раніше, схильні інфікуватися», – додав він.

Гендиректор ВООЗ зазначив, що розробка вакцини почалася відразу ж, як тільки інформація про вірус з'явилася в Мережі.

«Зараз розробляється 141 вакцина. Лідери [серед розробників] можуть бути за кілька місяців від успіху. Звичайно, гарантії повного захисту немає, але ми сподіваємося на це», – додав він.

Гебреєсус висловив тривогу, що світ залишається вкрай незахищеним перед майбутніми загрозами в сфері охорони здоров'я. Гендиректор пояснив, що йде боротьба з менш помітною пандемією стійкості до протимікробних препаратів.

Президент США Дональд Трамп 29 травня оголосив, що Вашингтон має намір повністю припинити відносини з ВООЗ, оскільки її керівництво відмовилося від проведення перетворень, на яких наполягала адміністрація США. При цьому американський лідер в черговий раз звинуватив ВООЗ в тому, що вона нібито виявилася під повним контролем Китаю. За версією президента США, керівництво ВООЗ у змові з Китаєм не вжило належних заходів у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті