Біда не приходить одна: від Wirecard відвернувся також і SoftBank

Біда не приходить одна: від Wirecard відвернувся також і SoftBank

Про припинення співпраці зі скандальною німецькою компанією раніше повідомили Grab, Orange, Revolut та інші

Біда не приходить одна: від Wirecard відвернувся також і SoftBank
фото www.flickr.com/photos/129349546@N05/49101965367

Японська технологічна група Softbank оголосила про свої наміри припинити п'ятирічне партнерство з неплатоспроможним німецьким платіжним оператором і постачальником фінансових послуг Wirecard, що знаходиться в центрі фінансового скандалу. Про це повідомляє WSJ.

Як відомо, Softbank побічно інвестував близько $1 млрд в Wirecard в квітні 2019 років через конвертовані облігації. Пізніше угода була змінена в результаті складної операції, тому Softbank, в кінцевому рахунку, ніколи не вкладав гроші безпосередньо в Wirecard.

Однак тоді було досягнуто «угоди про стратегічну співпрацю». В рамках цього, Wirecard повинен був приймати цифрові платежі для інших компаній в великому портфелі Softbank. Softbank також повинен був підтримати розширення Wirecards в Японії і Південній Кореї. За даними видання, японський концерн планує достроково припинити дію цього п'ятирічної угоди.

Softbank став не першим клієнтом, який відвернувся від Wirecard. Про припинення співпраці вже повідомили служба замовлення таксі Grab, французька телекомунікаційна група Orange, британська фінтех-компанія Revolut та інші.

Як повідомлялось,компанія E&Y проводила аудит німецької компанії Wirecard і недорахувалась 1,9 млрд євро – четвертої частини балансу компанії. З огляду на це, топ-менеджерів звільнили, удесятеро обвалилась вартість акцій. Згодом з’ясувалось, що керівництво Wirecard спеціально проводило махінації з рахунками, щоб підвищити капіталізацію компанії і зробити її більш привабливою для інвесторів. Нещодавно компанія подала заяву про банкрутство після виявлення на рахунках фінтех-компанії діри в розмірі $2,1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті