Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Обсяги відходів від електроніки зростають втричі швидше, ніж населення світу

Обсяги відходів від електроніки зростають втричі швидше, ніж населення світу

Гори електронного сміття - це наслідок четвертої промислової революції

Обсяги відходів від електроніки зростають втричі швидше, ніж населення світу
фото DR

У 2019 на звалища було викинуто 53,6 млн тонн комп'ютерів, ноутбуків, комп'ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки, свідчать дані доповіді Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), яку було підготовлено за сприяння ряду інших організацій.Це на 21% більше, ніж п'ять років тому, пише FinMarket.

До 2030 року обсяг електронних відходів може досягти 74 млн тонн, тобто фактично подвоїтися всього за 16 років.

Загалом у побутових відходах найбільше електроніки. Людям часто простіше і навіть дешевше купити новинку, ніж полагодити стару техніку.

«За останні п'ять років обсяги електронних відходів збільшуються втричі швидше, ніж чисельність населення світу, і на 13% швидше, ніж світовий ВВП», – зазначив представник МСЕ Дорін Богдан-Мартін, чиї слова цитує Центр новин ООН. Він підкреслив, що гори електронного сміття – це наслідок четвертої промислової революції.

Експерти МСЕ попереджають, що електронні відходи становлять серйозну небезпеку для навколишнього середовища і здоров'я людей. Багато викинутих на звалище приладів містять токсичні елементи або небезпечні речовини, такі як ртуть, які негативно впливають на мозок людини або систему координації.

На сьогодні тільки 17,4% електронного сміття переробляється офіційно в безпечних для людини умовах. Іншу техніку викидають на звалища. Там же опиняються золото, срібло, мідь, платина та інші дорогі матеріали, що містяться в техніці. Їх загальна вартість оцінюється в $57 млрд – суму, що перевищує ВВП більшості країн.

У 2019 найбільші обсяги електронного сміття припали на Азію – близько 24,9 млн тонн, потім слідують Північна і Південна Америка – 13,1 млн тонн і Європа – 12 млн тонн. У країнах бідніших відходів набагато менше: в Африці й Океанії – 2,9 млн і 0,7 млн тонн відповідно.

Нагадаємо, WWF дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті