Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Злам сервісу для анонімного спілкування дозволив провести масштабну поліцейську операцію

Злам сервісу для анонімного спілкування дозволив провести масштабну поліцейську операцію

Повідомляється про 746 арештів, вилучених 2 тонни наркотиків, 54 млн фунтів стерлінгів і десятки одиниць зброї

Злам сервісу для анонімного спілкування дозволив провести масштабну поліцейську операцію
фото Shutterstock

У Великобританії провели найбільшу в історії правоохоронних органів країни операцію, в ході якої був зламаний сервіс для спілкування EncroChat, який використовується кіберзлочинцями і наркодилерами, передає ixbt.com.

Національне агентство по боротьбі зі злочинністю Великобританії підтвердило, що в ході операції перехоплювалися і розшифровували повідомлення в EncroChat, які в підсумку допомогли здійснити 746 арештів (серед затриманих виявилися співробітники правоохоронних органів), а також вилучити більше 2 тонн наркотиків, кілька десятків одиниць зброї і 54 млн фунтів стерлінгів.

Заступник виконавчого директора Європолу Віль ван Гемерт заявив на прес-конференції в Гаазі, що злам мережі EncroChat дозволив «припинити злочинну діяльність, включаючи насильницькі напади, корупцію, замахи на вбивство і великомасштабне транспортування наркотиків».

EncroChat був дуже популярним сервісом для зашифрованого зв'язку, включаючи дзвінки та повідомлення. Сервіс налічував близько 60 000 користувачів по всьому світу, включаючи 10 000 у Великобританії. Національне агентство по боротьбі зі злочинністю Великобританії підтвердило, що його активно використовували для незаконної діяльності, поширення нелегальних товарів, відмивання грошей і підготовки вбивств.

EncroChat продавав зашифровані телефони з гарантією анонімності і низкою спеціальних функцій для видалення інформації. Самі телефони коштували по 900 фунтів, а підписка обходилася в 1350 фунтів на 6 місяців.

Правоохоронні органи знайшли спосіб впровадити технологію для перехоплення інформації в EncroChat в березні, з того моменту збираючи відомості і готуючись до арештів. Оператори EncroChat дізналися про це лише 13 червня, повідомивши своїм клієнтам, що їм потрібно викинути телефони, але було вже пізно.

Нагадаємо, минулого року Microsoft повідомила про злам електронної пошти Outlook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті