Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
У Туреччині почався процес над вбивцями Джамала Хашоггі

У Туреччині почався процес над вбивцями Джамала Хашоггі

Обвинувачені громадяни Саудівської Аравії в суд не з'явилися

У Туреччині почався процес над вбивцями Джамала Хашоггі
фото DR

У Туреччині почався процес над вбивцями журналіста The Washington Post Джамала Хашоггі. Однак на засідання не прибули понад 20 громадян Саудівської Аравії, обвинувачених в скоєнні цього злочину, передає Голос Америки.

У жовтні 2018 року Джамал Хашоггі зайшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі і більше звідти не вийшов. Його наречена залишилася чекати Хашоггі біля входу в посольство, але так і не дочекалася.

Вважається, що журналіста заманили вбивці, що діяли за вказівкою саудівської влади, а після вбивства розчленували тіло і сховали, оскільки воно досі не знайдене.

Хашоггі, який мав посвідку на проживання в США, був відомим критиком саудівської влади і принца Мухаммеда бін Салмана.

Хатідже Дженгіз, колишня наречена Хашоггі, заявила суду, що обвинувачені використовували «зраду і обман», щоб заманити журналіста в будівлю консульства. Вона повідомила журналістам, що буде продовжувати пошуки правосуддя «не тільки в Туреччині, але всюди, де зможе».

Хашоггі попрямував в консульство, щоб отримати документи, які мали дозволити йому одружитися з Дженгіз, громадянкою Туреччини.

Саудівська Аравія відмовилася екстрадувати обвинувачених у Туреччину. Деякі з них постали перед судом в Саудівській Аравії, проте процес не був відкритим.

Саудівська Аравія надавала суперечливі пояснення обставин зникнення Хашоггі. ЦРУ США дійшло до висновку, що «від середнього до високого ступеня впевненості» можливо стверджувати, що наказ про вбивство Хашоггі віддав наслідний принц Мохаммед бін Салман. Судовий процес буде продовжений наприкінці листопада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті