Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
239 вчених вимагають від ВООЗ переглянути рекомендації стосовно COVID-19

239 вчених вимагають від ВООЗ переглянути рекомендації стосовно COVID-19

ВООЗ не вважає, що коронавірус передається через повітря

239 вчених вимагають від ВООЗ переглянути рекомендації стосовно COVID-19
фото pixabay.com

Понад 230 вчених підписали відкритий лист до ВООЗ з проханням переглянути її рекомендації по боротьбі з коронавірусом. Вони заявляють, що, всупереч поширеній думці ВООЗ, вірус може надовго затримуватися в повітрі, що створює додаткову небезпеку для людей. Про це повідомляє The New York Times, на яку посилається РБК.

Під листом підписалося 239 вчених з 32 країн. Вони вважають, що вірус може переміщатися в вигляді набагато дрібніших частинок, ніж було прийнято вважати раніше, що дозволяє йому довше перебувати в повітрі і проникати в організм при диханні.

Однак ВООЗ стверджує, що вірус, потрапляючи в повітря, відразу осідає на горизонтальних поверхнях, так як переноситься в досить великих і важких краплях, пише газета. Технічний керівник ВООЗ по боротьбі з інфекцією Бенедетто Аллегранзі повідомила, що докази поширення вірусу в повітрі непереконливі.

«Особливо в останні пару місяців ми неодноразово заявляли, що вважаємо передачу повітрям можливою, але не підкріпленою твердими або навіть ясними доказами. На цю тему все ще ведуться дебати», – цитує NYT Аллегранзі.

Видання відзначає, що якщо ідея про передачу вірусу по повітрю буде прийнята, це може вимагати зміни запобіжних заходів, що вводяться через вірус. Людям необхідно буде носити маски в приміщеннях, а лікарі повинні будуть використовувати маски з сильнішим фільтром, що не пропускає навіть найменші частинки. У приміщенні необхідно буде зменшити циркуляцію повітря і поставити більш потужні фільтри, а також використовувати ультрафіолет.

На сайті ВООЗ опубліковані основні запобіжні заходи для населення, які організація вважає необхідними для захисту від коронавірусу. Рекомендації носити маску в списку немає. Однак в окремому розділі, присвяченому носінню масок, організація визнає, що це засіб захисту може сприяти обмеженню поширення вірусних інфекцій. При цьому в ВООЗ відзначають, що першочергове значення в профілактиці передачі коронавірсу від людини до людини має дотримання гігієни рук, дистанції та інших заходів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті