Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Після відставки Смолія J.P. Morgan змінив прогноз по обліковій ставці НБУ

Після відставки Смолія J.P. Morgan змінив прогноз по обліковій ставці НБУ

Прогнозується збереження облікової ставки НБУ на рівні 6%

Після відставки Смолія J.P. Morgan змінив прогноз по обліковій ставці НБУ
фото: epravda.com.ua

Аналітики агентства J.P. Morgan у зв'язку із відставкою голови НБУ Якова Смолія переглянули прогноз про зниження облікової ставки НБУ у 3 кварталі 2020 року до 5% на її збереження на рівні 6%. Про це йдеться у прогнозі J.P. Morgan, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ці події (заява Смолія про тиск – ред.) привносять ризики в наш прогноз подальшого зниження ставки на 100 б.п. в цьому кварталі до 5% (зокрема, тепер ми очікуємо, що ставки залишаться без змін за результатами липневого засідання правління НБУ) і в більш широкому сенсі підвищують невизначеність політики та ставлять під сумнів пріоритети політики президента і його команди», – заявили в J.P. Morgan.

Відповідно до прогнозу, заява Смолія може завдати шкоди відносинам з ключовими міжнародними партнерами та довірі інвесторів, особливо у зв'язку з ростом невизначеності політики.

У J.P. Morgan відзначають, що реакція ринку на цю новину була негативною, але помірною, зокрема гривня ослабла на 1,3% стосовно долара.

«З кінця 2021 року ми прогнозуємо поступове посилення грошово-кредитної політики, оскільки прогнозуємо, що економіка відновиться», – додали в агентстві.

У травні аналітики J.P. Morgan прогнозували падіння економіки України на 5,1% ВВП у 2020 році, інфляцію на рівні 3,7% та дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП. 

Нагадаємо, голова НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення через «систематичний політичний тиск». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті