Захворіло у світі
20,294,901
Померло у світі
741,420
Вилікувалось у світі
12,591,454
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Вчені з Сінгапуру попереджають про появу нового коронавірусу в найближче десятиліття

Вчені з Сінгапуру попереджають про появу нового коронавірусу в найближче десятиліття

Ключову роль відіграє контакт людей з тваринами, зокрема дикими

Вчені з Сінгапуру попереджають про появу нового коронавірусу в найближче десятиліття
фото DR

Сінгапурські науковці впевнені в появі в найближче десятиліття нового коронавірусу, який знову буде передаватися від тварини до людини. Про це заявив керівник програми нових інфекційних захворювань при Національному університеті Сінгапуру професор Ван Ліньфа, передає газета The Straits Times.

 «Абсолютно точно варто очікувати поширення нового коронавірусу», – вказав експерт, визнавши, що «існує невизначеність, коли точно це станеться і наскільки серйозним буде спалах». Він також зазначив, що «вчені серйозно стурбовані, що COVID-19 може передаватися від людини до тварин, а потім через деякий час назад».

Вчений, який в 2013 році після виявлення MERS (близькосхідний респіраторний синдром) вже передбачав появу в найближчі роки нового типу вірусу, визнав небезпеку ситуації в Південній Америці, де тільки в Бразилії кількість інфікованих перевищує 1,6 млн осіб. За його словами, «найбільш песимістичною виглядає можливість зворотного зараження кажанів, які мешкають в багатьох місцях». «Як показав досвід, ці тварини переносять вірус безсимптомно і можуть заражати як інших тварин, так і людину», – додав Ван Ліньфа.

Одночасно заступник керівника Школи громадського здоров'я імені Со Сві Хока при Національному університеті Сінгапуру Алекс Кук зазначив, що в даний час реальна кількість інфікованих коронавірусом може бути в 10 разів вищою за офіційні показники.

«Вчені не можуть назвати точні цифри, оскільки у багатьох захворювання протікає без будь-яких симптомів», – сказав експерт. Єдиним способом, за його словами, «є проведення аналізів на антитіла».

За даними Університету Джонса Хопкінса, всього в світі заразилися понад 11,5 млн осіб, з них понад 537 000 померли.

Лідером за кількістю підтверджених випадків залишаються США, де виявлено понад 2,93 млн заражених. Бразилія знаходиться на другому місці (1,6 млн), Індія вийшла на третє місце (697,4 тис.), Росія – на четверте, на п'ятому місці – Перу (305,7 тис.).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті