Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
ООН розцінив удари РФ та Сирії по Іділбу як військові злочини

ООН розцінив удари РФ та Сирії по Іділбу як військові злочини

В організації вважають, що їх можна прирівняти до злочинів проти людяності

ООН розцінив удари РФ та Сирії по Іділбу як військові злочини
фото twitter.com/SyriaCivilDef

Сирійські і російські літаки завдали авіаударів, які прирівнюються до військових злочинів, по школам, лікарням і ринків в провінції Ідліб. Такого висновку дійшли слідчі ООН, передає Reuters. У своїй доповіді експерти також засудили атаки з боку бойовиків-джихадистів.

«Випадкові бомбардування» проурядовими силами напередодні початку дії режиму припинення вогню, про який в березні домовилися Росія і Туреччина, забрали сотні життів і змусили покинути свої будинки майже мільйон мирних жителів, що може бути прирівняне до злочину проти людяності, йдеться в доповіді.

Комісія ООН з розслідування подій в Сирії також звинуватила джихадистське угруповання «Хайат Тахрір аш-Шам», яка контролює частину північного заходу Сирії, в артилерійському обстрілі житлових районів «без видимої законної військової мети». Слідчі також зазначили, що бойовики «Хайат Тахрір аш-Шам» катували і страчували затриманих.

«З військової кампанії стає ясно, що проурядові сили і терористи, визнані такими ООН, грубо порушували закони війни і права сирійських мирних жителів», – сказав глава експертної групи ООН Паулу Пінейру.

Доповідь, що охоплює період з листопада 2019 року по червень 2020 року, заснована на даних, зібраних з літаків, і розповідях очевидців. У ньому розглянуті 52 атаки на північному заході Сирії, відповідальність за 47 з яких покладено на сирійські урядові сили, підтримувані Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті