Євросоюз поставив за мету до 2050 року відмовитися від викопних енергоносіїв

Євросоюз поставив за мету до 2050 року відмовитися від викопних енергоносіїв

В газовому секторі ЄС збирається використовувати декарбонізовані гази

Євросоюз поставив за мету до 2050 року відмовитися від викопних енергоносіїв
фото Shutterstock

Усі партнери Європейського союзу, які постачають в ЄС викопні енергоносії, повинні взятии до уваги стратегію, спрямовану на поступове виведення їх зі споживання, заявила комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон, передає FinMarket.

«Наш головний меседж нашим партнерам полягає в тому, що мета ЄС – до 2050 року стати кліматично нейтральним», – сказала вона, відповідаючи в середу на брифінгу на питання про долю газопроводу «Північний потік 2».

«Це означає, що на той час ми виведемо з ужитку викопні енергоносії. А що стосується газового сектору, то будемо використовувати декарбонізовані гази», – продовжувала Сімсон.

«Ми будемо прагнути до досягнення наших цілей, і всі партнери, які постачають нам викопні енергоресурси, повинні це мати на увазі», – підкреслила вона.

Єврокомісія представила дві прийняті в середу стратегії ЄС, спрямовані на досягнення «кліматичної нейтральності»: щодо інтеграції енергосистем країн союзу і «водневу стратегію», яка передбачає масове виробництво чистого водню в енергетичних цілях.

Нагадаємо, у Німеччині прийнято закон про відмову від вугілля до 2038 року – це удар для Росії, яка є основним експортером вугілля в ФРН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті