Перемога екологів: у Німеччині прийнято закон про відмову від вугілля до 2038 року

Перемога екологів: у Німеччині прийнято закон про відмову від вугілля до 2038 року

Це важкий удар для Росії, яка є основним експортером вугілля в ФРН

Перемога екологів: у Німеччині прийнято закон про відмову від вугілля до 2038 року
фото Shutterstock

У Німеччині прийнято закон про відмову від використання бурого і кам'яного вугілля до 2038 року. У п'ятницю, 3 липня, документ схвалив Бундестаг, а потім – Бундесрат (представництво федеральних земель). У парламенті закон підтримали 314 депутатів, 237 висловилися проти, передає Deutsche Welle.

Згідно з новим законом, використання вугілля для виробництва енергії може повністю припинитися вже в 2035 році. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, буде виділено загалом 40 млрд євро. Крім того, власники електростанцій, які працюють на бурому вугіллі і припинять роботу до 2030 року, отримають компенсацію на загальну суму 4,35 млрд євро.

Власники станцій, що працюють на кам'яному вугіллі, теж отримають компенсації, але їх сума буде залежати від тендера.

Епоха видобутку вугілля почалася в Німеччині понад 900 років тому. У 19-му столітті вугілля і сталь Рурської області забезпечили промислову і військову потужність Німецької імперії. Після Другої світової війни вуглевидобуток сприяв швидкому відродженню західної частини країни.

У 2017 році в ФРН на вугілля припадало понад 40% усіх видів палива, що використовується для виробництва електроенергії. Це вважається основною причиною збільшення обсягу викидів в атмосферу парникових газів.

Остання шахта для видобутку кам'яного вугілля на території Німеччини закрилася в Рурському басейні в грудні 2018 року. Німеччина імпортує вугілля з інших країн, зокрема з Росії.

Нагадаємо, екологи в РФ закликали Німеччину відмовитися від вугілля з російського Кузбасу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті