Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Китай назвав умову, за якої приєднається до переговорів США й Росії щодо ядерної зброї

Китай назвав умову, за якої приєднається до переговорів США й Росії щодо ядерної зброї

Дипломат пропонує зрівняти кількість боєголовок в США і в Китаю

Китай назвав умову, за якої приєднається до переговорів США й Росії щодо ядерної зброї
фото Shutterstock

Пекін озвучив умову для своєї участі в переговорах Росії і США – скорочення ядерного озброєння США до китайського рівня.

«Є два шляхи: Китай нарощує свій ядерний потенціал до рівня США, або ж США скорочують свій до рівня Китаю», – заявив глава департаменту контролю над озброєннями МЗС Китаю Фу Цун, передає Інтерфакс.

«Я можу запевнити вас, що, якщо США оголосять про готовність скоротити ядерне озброєння до китайського рівня, Китай з радістю приєднається до переговорів наступного ж дня. Але насправді все ми знаємо, що цього не станеться», – сказав дипломат на брифінгу в Пекіні.

Фу Цун зазначив, що ядерний потенціал США, який за даними експертів складає 5800-6000 ядерних боєголовок, в 20 разів перевищує китайський. До того ж США виділяють кошти на його вдосконалення і нарощування.

Одночасно Сполучені Штати розгортають свої системи ПРО і ракети середньої дальності біля китайських кордонів, мілітаризуючи космічний простір, сказав Фу Цун. Все це є стратегічною загрозою безпеці Китаю, який змушений удосконалювати свої ядерні сили.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (Sipri), на сьогодні в американців налічується близько 5800 ядерних боєголовок, у Росії – 6375, у Китаю – 320.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті