Захворіло у світі
18,643,633
Померло у світі
703,127
Вилікувалось у світі
11,206,409
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
Amazon заплатить штраф за порушення американських санкцій проти Криму

Amazon заплатить штраф за порушення американських санкцій проти Криму

Компанія визнала, що порушила обмеження на роботу в Криму

Amazon заплатить штраф за порушення американських санкцій проти Криму
фото Shutterstock

Американський гігант інтернет-торгівлі Amazon заплатить $134 523 за порушення режиму санкцій, в тому числі щодо Криму. Про це йдеться в заяві OFAC – підрозділі Мінфіну США, який відповідає за правозастосування в сфері санкцій, передає Forbes.

OFAC стверджує, що через недоліки своєї автоматизованої системи відстеження санкцій Amazon постачав товари і послуги людям, які потрапили під санкції, а також клієнтам з регіонів, щодо яких діють економічні обмеження, включно з Кримом, Іраном і Сирією.

Крім того, компанія відправляла товари людям, які працюють у закордонних місіях держав, які перебувають під американськими санкціями, йдеться в заяві. Серед них – КНДР, Куба, Іран, Судан і Сирія.

Порушення тривали з листопада 2011-го по жовтень 2018 року. У більшості випадків вони були пов'язані з постачанням недорогих споживчих товарів або послуг. За даними OFAC, загальна сума операцій склала близько $269 000.

OFAC врахував, що Amazon добровільно повідомив регулятора про порушення, і тому розмір штрафу виявився порівняно невеликим. Відомство вирішило обмежитися половиною суми угод, укладених з порушеннями санкцій.

У 2014 році адміністрація США заборонила економічні зв'язки з Кримом і зобов'язала бізнес згорнути діяльність в регіоні. Під заборону потрапили в тому числі експортні та імпортні операції.

Нагадаємо, BlaBlaCar перестав працювати в Криму через санкції ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті