Захворіло у світі
20,294,901
Померло у світі
741,420
Вилікувалось у світі
12,591,454
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Зеленський: У Нацбанку дуже жорстка монетарна політика

Зеленський: У Нацбанку дуже жорстка монетарна політика

До кінця року має бути вирішене питання з більш спрощеними процедурами отримання бізнесом кредитів

Зеленський: У Нацбанку дуже жорстка монетарна політика
фото: facebook.com/president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський вважає, що в Національного банку дуже жорстка монетарна політика, за його словами, до кінця року має бути вирішене питання з більш спрощеними процедурами отримання бізнесом кредитів. Про це він сказав на зустрічі із бізнесом у Волинській області, передає «Інтерфакс-Україна».

«Є дві речі, пов'язані з банківською культурою і банківськими програмами. Нам складно, повірте. Ми близько року з цим боремося, розмовляли з Національним банком дуже серйозно, щоб була знижена облікова ставка, щоб у людей з'явилася можливість брати кредит.

Тому крім програми «5-7-9%», яку ми наразі наповнюємо, там ще є портфельне кредитування, яке з'явиться у Верховній Раді у вигляді законопроєкту. Тобто, наше головне завдання – зробити до кінця року нормальні умови щодо кредитування», – розповів Зеленський.

Президент вважає, що є «зарегульованість процесів». Також, на його думку, в Національного банку дуже жорстка монетарна політика.

«Але це моє враження. Ми говорили і з державними банками, щоб надати можливість і була більш спрощена процедура отримання цих кредитів, за нормальними умовами, до 10%. Я думаю, що 5-7% – це нормальні умови, коли людина не виїжджатиме з України, а матиме можливість, якщо вона хоче, працювати в Україні», – додав він.

Нагадаємо: НБУ разом з урядом мають продовжити реалізацію зваженої монетарної та фіскальної політик – ОП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті