АМКУ намагається арештувати рахунки та майно тютюнових компаній — Укртютюн
В асоціації нагадали, що виробники тютюнових виробів за результатами 2019 року сплатили 55 млрд грн податків до бюджету

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 30 червня подав позови про стягнення штрафу та накладення арешту на банківські рахунки та майно чотирьох найбільших міжнародних виробників тютюнових виробів в Україні. Про це йдеться у відкритому листі Асоціації Укртютюн президенту, прем'єр-міністру та голові Верховної Ради України.
У зв’язку з цим Укртютюн заявляє про тиск і можливі вкрай негативні наслідки для тютюнового ринку і держбюджету.
«Такі дії АМКУ можуть не тільки паралізувати роботу чотирьох міжнародних компаній, які входять до десятки найбільших платників податків України, але і практично зупинити поставки легальної тютюнової продукції для понад 7 млн споживачів в Україні та створити умови для безпрецедентного зростання нелегальної торгівлі», – заявили в Асоціації.
В Укртютюні заявили, що АМКУ намагається покласти відповідальність за структурні зміни ринку дистрибуції тютюнової продукції у 2011 – 2012 роках на міжнародні компанії, хоча вони сталися за згодою самого Антимонопольного комітету, який надав дозвіл на концентрацію без проведення консультацій з виробниками.
«Протягом майже десятиліття після цієї консолідації ринку бізнес-спільнота спостерігала як комітет, під тиском громадськості і правоохоронних органів, висував різні, переважно суперечливі, пояснення причин консолідації і намагався перекласти відповідальність на виробників. У результаті на чотирьох виробників було накладено штраф у розмірі 3,1 млрд грн за звинуваченням у нібито «антиконкурентних узгоджених діях», – заявили у відкритому листі.
В асоціації вважають незаконними нові позови АМКУ, оскільки рішення комітету від 10 жовтня 2019 року про накладення штрафу зупинено згідно з законом про захист економічної конкуренції на період розгляду господарськими судами позовів тютюнових компаній, які оскаржують такий штраф.
На думку Укртютюну, у держорганів відсутні будь-які підстави стверджувати, що компанії вчиняють дії, спрямовані на ухилення від сплати накладених АМКУ штрафів, і комітет не надав суду жодних доказів зворотного.
В асоціації також нагадали, що виробники тютюнових виробів за час роботи в Україні інвестували понад $2 млрд, а за результатами 2019 року сплатили 55 млрд грн податків до державного бюджету.
Раніше повідомлялося, що Зеленський змусив голову АМКУ написати заяву про відставку через рекордний штраф, який наклав комітет на тютюнову компанію «Тедіс».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].