Захворіло у світі
19,266,406
Померло у світі
718,530
Вилікувалось у світі
11,671,253
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Дуров запропонував способи боротьби з монополією Apple та AppStore

Дуров запропонував способи боротьби з монополією Apple та AppStore

У 2016 році компанія Apple заборонила Telegram запуск ігрової платформи

Дуров запропонував способи боротьби з монополією Apple та AppStore
фото DR

Держави повинні зобов'язати Apple встановлювати альтернативні магазини додатків, це стало б дієвим заходом в боротьбі з монополізацією американської компанії на ринку додатків, повідомив засновник Telegram Павло Дуров.

«Якщо говорити про попередне встановлення, на місці національних держав я б намагався зобов'язати Apple як мінімум встановлювати власні – альтернативні – магазини додатків, які дозволяли б місцевим розробникам не відправляти 30% від свого обороту в Каліфорнію. Це було б більш ефективним заходом підтримки локального IT, ніж цифровий податок, який обговорюється в ряді країн ЄС», – написав Дуров у своєму Telegram-каналі.

«Чотири роки тому ми зробили спробу запуску в Telegram платформи для творців ігор. Ми хотіли, щоб розробники зі Східної Європи змогли реалізувати свої таланти через створення сервісів для міжнародної аудиторії Telegram. На жаль, цьому плану не судилося реалізуватися. У 2016 році компанія Apple заборонила нам запуск ігрової платформи, посилаючись на власні правила. Нам довелося прибирати вже створений нами каталог ігор Telegram і майже весь інтерфейс платформи – інакше Apple погрожувала нам видаленням Telegram з AppStore», – розповів Дуров.

«Apple заборонила наш каталог ігор з тієї ж причини, чому вона забороняє встановлення будь-яких додатків на iPhone поза своїм магазином додатків AppStore. Справа в тому, що Apple, користуючись монопольним становищем, вимагає від усіх розробників додатків в AppStore перераховувати їй 30% від обороту з продажу будь-яких цифрових послуг. Цифрові послуги – це, наприклад, плата за самі додатки або преміальні можливості в них. Натомість Apple не дає розробникам нічого, крім дозволу їх додаткам бути доступними для користувачів iPhone», – наголосив засновник Telegram.

За його словами, в ідеалі регулятори повинні законодавчо зобов'язати Apple дати можливість користувачам встановлювати додатки не лише через App Store. Коментуючи відкрите антимонопольне розслідування Єврокомісії щодо Apple, Дуров наголосив, що Telegram готова брати участь в цих дискусіях, щоб захищати інтереси користувачів і розробників додатків для смартфонів.

Дуров підкреслив, що розробники вкладають в свої додатки величезні зусилля, Apple же не вкладає коштів у створення сторонніх додатків на своїй платформі, зате гарантовано отримує 30% від їх обороту.

Нагадаємо, в середині червня ЄК розпочала одразу два антимонопольних розслідування проти Apple – техногіганта підозрюють у порушенні правил конкуренції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті