Дуров запропонував способи боротьби з монополією Apple та AppStore
У 2016 році компанія Apple заборонила Telegram запуск ігрової платформи

Держави повинні зобов'язати Apple встановлювати альтернативні магазини додатків, це стало б дієвим заходом в боротьбі з монополізацією американської компанії на ринку додатків, повідомив засновник Telegram Павло Дуров.
«Якщо говорити про попередне встановлення, на місці національних держав я б намагався зобов'язати Apple як мінімум встановлювати власні – альтернативні – магазини додатків, які дозволяли б місцевим розробникам не відправляти 30% від свого обороту в Каліфорнію. Це було б більш ефективним заходом підтримки локального IT, ніж цифровий податок, який обговорюється в ряді країн ЄС», – написав Дуров у своєму Telegram-каналі.
«Чотири роки тому ми зробили спробу запуску в Telegram платформи для творців ігор. Ми хотіли, щоб розробники зі Східної Європи змогли реалізувати свої таланти через створення сервісів для міжнародної аудиторії Telegram. На жаль, цьому плану не судилося реалізуватися. У 2016 році компанія Apple заборонила нам запуск ігрової платформи, посилаючись на власні правила. Нам довелося прибирати вже створений нами каталог ігор Telegram і майже весь інтерфейс платформи – інакше Apple погрожувала нам видаленням Telegram з AppStore», – розповів Дуров.
«Apple заборонила наш каталог ігор з тієї ж причини, чому вона забороняє встановлення будь-яких додатків на iPhone поза своїм магазином додатків AppStore. Справа в тому, що Apple, користуючись монопольним становищем, вимагає від усіх розробників додатків в AppStore перераховувати їй 30% від обороту з продажу будь-яких цифрових послуг. Цифрові послуги – це, наприклад, плата за самі додатки або преміальні можливості в них. Натомість Apple не дає розробникам нічого, крім дозволу їх додаткам бути доступними для користувачів iPhone», – наголосив засновник Telegram.
За його словами, в ідеалі регулятори повинні законодавчо зобов'язати Apple дати можливість користувачам встановлювати додатки не лише через App Store. Коментуючи відкрите антимонопольне розслідування Єврокомісії щодо Apple, Дуров наголосив, що Telegram готова брати участь в цих дискусіях, щоб захищати інтереси користувачів і розробників додатків для смартфонів.
Дуров підкреслив, що розробники вкладають в свої додатки величезні зусилля, Apple же не вкладає коштів у створення сторонніх додатків на своїй платформі, зате гарантовано отримує 30% від їх обороту.
Нагадаємо, в середині червня ЄК розпочала одразу два антимонопольних розслідування проти Apple – техногіганта підозрюють у порушенні правил конкуренції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].