Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Після затоплення шахти на окуповані Донеччині у горизонтах питної води знайдено радіонукліди

Після затоплення шахти на окуповані Донеччині у горизонтах питної води знайдено радіонукліди

Низькорадіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води

Після затоплення шахти на окуповані Донеччині у горизонтах питної води знайдено радіонукліди
фото www.facebook.com/IHRCSMM

Спеціальна моніторингова місія International Human Rights Community отримала підтверджені дані про повне затоплення колишньої шахти «Юнком», розташованої на непідконтрольній Україні території Донеччини.

«Сумарна концентрація радіонуклідів в водоносних горизонтах прилеглої території, при заборі на відстані 5 км від об'єкту склав 20-34 * 103 Бк / кг», – йдеться у повідомленні організації у Facebook.

Експерти наголошують, що ці дані свідчать про те, що низькорадіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води.

Об'єкт «Кліваж» – підземний ядерний вибух потужністю 0,3 кт в тротиловому еквіваленті, який був здійснений 16 вересня 1979 на території Донецької області Української РСР на східному крилі шахти «Юнком» (місто Юнокомунарівськ, Єнакіївської міськради, ВО «Орджонікідзевугілля») на глибині 903 м.

Небезпека затоплення шахти «Юнком», де було здійснено атомно-вибуховий експеримент «Кліваж», викликала занепокоєння екологів наприкінці XX-го сторіччя. Фахівці спрогнозували, що це може призвести до радіоактивного забруднення підземних вод.

2018 року адміністрація самопроголошеної ДНР вирішила затопити шахту «Юнком».

Українські фахівці попереджають про масштабну екологічну небезпеку затоплення шахти Юнком. За словами гідрогеолога, доктора технічних наук Євгена Яковлєва, активність сховища на сьогодні знизилась приблизно удвічі порівняно з 1979 роком, оскільки основними продуктами вибуху є цезій і стронцій з періодом напіврозпаду близько 30 років. З моменту вибуху минуло майже 40.

«За оцінками, одразу після вибуху активність сховища була 100 кюрі, зараз ми можемо говорити про близько 50 кюрі». Вміст радіоактивних речовин у шахтній воді справді зросте, під загрозою радіаційного зараження опиняться басейни річок Сіверський Донець і Кальміус, а також Азовське море. Це може торкнутися не лише Донбасу, а і Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.

Аналіз показує, що екологічна катастрофа на Донбасі внаслідок затоплення шахти Юний комунар («Юнком»), спричинена збройною агресією РФ, стане екологічною катастрофою для всієї Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті