Визначено постачальника «останньої надії» на ринку природного газу

Визначено постачальника «останньої надії» на ринку природного газу

Ним став «Нафтогаз України»

Визначено постачальника «останньої надії» на ринку природного газу
фото: mpe.kmu.gov.ua

Сьогодні у Міністерстві енергетики визначили постачальника останньої надії на ринку природного газу. Ним стало ТОВ «ГК «Нафтогаз України». Про це повідомляється на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. 

Відповідне рішення сьогодні прийняла Конкурсна комісія з визначення постачальника «останньої надії». «За» проголосували 5 членів комісії.

Цінова пропозиція ТОВ «ГК «Нафтогаз України» – 2711,86 грн за тис куб м з ПДВ з націнкою 0%.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №529 від 25 червня 2020 р, обрання переможця конкурсу здійснюється шляхом голосування членів конкурсної комісії за допущеного кандидата, який запропонував найнижче значення ціни природного газу, за якою постачальник “останньої надії” постачає природний газ споживачу, що розрахована відповідно до формули з чітким визначенням розміру націнки постачальника “останньої надії” та повинна бути не вище, ніж на 20% максимальної ціни, що склалася на ринку природного газу за попередній місяць.

Нагадаємо, постачальник останньої надії  (ПОН) створюється з метою захисту споживачів в разі, якщо обраний на ринку постачальник не зможе виконати зобов’язання з постачання газу. ПОН обирається у зв’язку зі скасуванням режиму ПСО (механізм, який забезпечував ціни для населення нижчі ніж для промисловості), який було покладено на НАК «Нафтогаз України». Як раніше заявляв НАК, за час дії ПСО «Нафтогаз» недоотримав понад 24 млрд грн. За словами представників «Нафтогазу», компанія не збирається заробляти на населенні. «Ми вирішили давати пропозиції від нашої газопостачальної компанії з нульовою націнкою», – повідомив раніше у своєму Фейсбуці директор ТОВ «Газопостачальна компанія (ГПК) «Нафтогаз України» Максим Рабинович.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло