Підвищення вартості електроенергії не вплине на тариф проїзду в міському електротранспорті – Кличко

Підвищення вартості електроенергії не вплине на тариф проїзду в міському електротранспорті – Кличко

«Укренерго» збільшує на 54% тариф на передачу електроенергії з 1 серпня

Підвищення вартості електроенергії не вплине на тариф проїзду в міському електротранспорті – Кличко
Фото: kiev.klichko.org

Влада Києва не буде підвищувати ціни на проїзд у міському електротранспорті через збільшення з 1 серпня тарифу «Укренерго» на передачу електроенергії на 54%. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн-пресконференції.

«Я хочу заспокоїти всіх. Столична влада не планує підіймати тариф на проїзд в міському електротранспорті. Адже ми розуміємо, що це вдарить по кишенях киян. Тому будемо шукати додаткові ресурси в міському бюджеті для компенсації транспортним підприємствам», – пояснює Кличко.

Що стосується приватних перевізників, чиї тарифи залежать від цін на пальне, а не на електроенергію, то їх столична влада контролювати не може. Таку постанову уряд прийняв ще у 2015 році. Згідно з ним, водії маршрутних таксі формують ціни на проїзд самостійно, зважаючи на попит та пропозиції на ринку послуг, вартість пального та інші витрати. Утім мер запевнив, що необґрунтовано підняти тарифи вони також не зможуть, оскільки правомірність таких дій перевіряє Антимонопольний комітет. До того ж, перевізники повинні мінімум за 7 робочих днів попередити про свої наміри, а також надати всі документи, що обґрунтовують будь-яке підвищення. 

«Наскільки мені відомо, таких звернень від приватних перевізників до перевірчих органів не було. Я вже заявляв і підкреслю, що в комунальному громадському транспорті підвищувати вартість проїзду місто не планує. А, якщо приватні перевізники спробують необґрунтовано і «зі стелі» сформувати нові тарифи, ми будемо звертатися до Антимонопольного комітету», – підкреслив Кличко на пресконференції в травні. 

Раніше повідомлялося, Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг  з 1 серпня 2020 року збільшить тариф «Укренерго» на передачу електроенергії на 54,6% – з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло