Рада підтримала законопроєкт про посилення покарання для п’яних водіїв

Рада підтримала законопроєкт про посилення покарання для п’яних водіїв

Законопроєктом пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху

Рада підтримала законопроєкт про посилення покарання для п’яних водіїв
Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила у першому читані законопроєкт №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».
Ухвалення відповідного рішення підтримали 282 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Законопроєктом пропонується посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, виключити норми, що передбачають накладення штрафних балів, законодавчо закріпити можливість використання поліціянтом технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення, шляхом унесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, внесення змін до ряду статей Кримінального кодексу України, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію» щодо обов’язків водія і пасажира, деяких повноважень поліціянтів.

Також пропонується передбачити можливість зупинки транспортного засобу поліціянтом з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

При цьому в поновлювальній записці до законопроєкту зазначається, що за статистичними даними, в Україні щодоби в дорожньо-транспортних пригодах гине від 15 осіб, а понад 150 – отримують тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Сергія Блескуна до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Він хоче, щоб суд визнав протиправним рішення Мінекономіки про відбір керівника «Укрспирту» без оголошення конкурсу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло