Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Рада ухвалила зміни до закону про ринок електроенергії

Рада ухвалила зміни до закону про ринок електроенергії

Підприємства отримають можливість здійснювати продаж електричної енергії за договорами експорту електричної енергії без проведення аукціону

Рада ухвалила зміни до закону про ринок електроенергії
Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до закону України «Про ринок електричної енергії» (№3199). Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

За відповідний документ депутати проголосували на позачерговому засіданні парламенту у понеділок, 13 липня, підтримавши 242-ма голосами.

«Прийнято за основу проєкт закону «Про внесення змін до закону України «Про ринок електричної енергії», – йдеться в повідомленні.

Законопроєктом пропонується надати Кабінету міністрів можливість встановлювати для підприємств, зазначених у п. 6 ч. 2 ст. 66 закону «Про ринок електричної енергії» (згідно з п. 6 ч. 2 ст. 66 закону, це виробники електричної енергії – держпідприємства, а також господарські товариства, частка держави у статутному капіталі яких становить 50% та більше – ред.), обов’язковий продаж на постійній основі визначеного обсягу електричної енергії за довгостроковими (не менш, ніж п’ять років) двосторонніми договорами на спеціальних електронних аукціонах виключно кінцевим споживачам які:

- мають на меті створення нових та наступну експлуатацію об’єктів, сукупна проєктна потужність електроустановок яких складає 100 МВт та вище;

- умови споживання таких об’єктів відрізняються сталим споживанням, прогнозованістю та мінімальним ризиком небалансу;

- господарська діяльність таких підприємств (основний виробничий процес) не пов’язаний з викидами парникових газів.

Проєктом також пропонується надати виробникам електричної енергії – державним підприємствам, а також господарським товариствам, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків та більше, господарським товариствам, у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) належать іншим господарським товариствам, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірнім підприємствам, представництвам та філіям таких підприємств і товариств можливість здійснювати продаж електричної енергії за договорами експорту електричної енергії без проведення аукціону.

Законопроєктом пропонується виключити положення, за яким «максимальний строк дії двосторонніх договорів, укладених з дати початку дії нового ринку електричної енергії до 31 грудня 2020 року, не може перевищувати одного року, крім договорів з виробниками електричної енергії за «зеленим» тарифом» тощо.

Нагадаємо, Верховна Рада не підтримала у першому читанні проєкт закону №3659 про внесення змін держбюджету-2020, яким пропонували розширити напрями надання цьогоріч держгарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань приватного акціонерного товариства «Укргідроенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті