Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Масове паломництво хасидів до Умані цьогоріч неможливе – нарада в МЗС

Масове паломництво хасидів до Умані цьогоріч неможливе – нарада в МЗС

Ізраїльська сторона повідомила, що з розумінням сприйме скасування міжнародного паломництва до Умані цього року

Масове паломництво хасидів до Умані цьогоріч неможливе – нарада в МЗС
Фото: pixabay.com

Масове паломництво хасидів в Умань на Черкащину для святкування юдейського нового року – Рош Га-Шана – цьогоріч неможливе через пандемію коронавірусу. Таке рішення було прийняте 9 липня на міжвідомчій нараді у Міністерстві закордонних справ України, повідомляє у фейсбуці міський голова Умані Олександр Цебрій.

«Результатом міжвідомчої наради в приміщенні МЗС України стала спільна думка, що прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до міста Умань для проведення святкування у традиційному форматі є неможливим», – поінформував Цебрій.

У наведеному мером документі за результатами наради вказано, що її учасники взяли до уваги нинішню епідеміологічну ситуацію в Державі Ізраїль (належить до країн «червоної зони» через показник захворювання на COVID-19); заборону проведення масових заходів в Україні; навантаження на українські медичні заклади; необхідність створення значної кількості місць для обсервації та забезпечення безпеки життя та здоров'я як громадян України, так й іноземних громадян; складнощі з контролем правоохоронними органами за дотриманням паломниками режиму самоізоляції.

Зазначається, що наприкінці червня – початку липня відбулася низка переговорів та зустрічей між посадовцями обох країн, зокрема телефонна розмова між головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшком та директором Департаменту міжнародного співробітництва МОЗ Ізраїлю Ашером Шальмоном. Ізраїльська сторона повідомила, що з розумінням сприйме скасування міжнародного паломництва до Умані цього року, але просить заздалегідь повідомити офіційну позицію української сторони з цього приводу.

У документі також йдеться про наявні спроби «заполітизувати» питання цьогорічного приїзду хасидів до Умані – зокрема, карантинні обмеження подаються деякими організаціями як приклад «антисемітизму». Тому висловлюється прохання виробити узгоджену державну позицію та прийняти відповідні рішення щодо організації цьогорічного відзначення Рош-Га-Шана юдейською громадою (участь у святкуванні обмеженого кола представників місцевої хасидської громади, організація онлайн-трансляції заходів тощо).

Нагадаємо, The New York Times з посиланням на дані розвідки повідомляє, що вибух і пожежа на головному іранському об'єкті зі збагачення ядерного палива не просто завдав значної шкоди, але і загальмував ядерну програму Ірану на кілька місяців. Видання стверджує, що представник близькосхідної розвідки заявив, ніби Ізраїль заклав бомбу в будівлі, де розроблялися вдосконалені центрифуги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті