Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
NYT: Ізраїль причетний до вибуху на ядерному об'єкті в Натанзі

NYT: Ізраїль причетний до вибуху на ядерному об'єкті в Натанзі

Вибухом було пошкоджено сучасне обладнання і точні вимірювальні прилади

NYT: Ізраїль причетний до вибуху на ядерному об'єкті в Натанзі
фото DR

The New York Times з посиланням на дані розвідки повідомляє, що вибух і пожежа на головному іранському об'єкті зі збагачення ядерного палива не просто завдав значної шкоди, але і загальмував ядерну програму Ірану на кілька місяців.

Видання стверджує, що представник близькосхідної розвідки заявив, ніби Ізраїль заклав бомбу в будівлі, де розроблялися вдосконалені центрифуги.

Інформований представник розвідувальних структур однієї з країн Близького Сходу заявив виданню, що відповідальність за цю диверсію лежить на Ізраїлі. Він також стверджує, що в будівлі комплексу в Натанзі було закладено потужна бомба. Як пише NYT, версію про вибух бомби підтвердив і анонімний представник «Корпусу вартових ісламської революції».

Раніше кувейтське видання «Аль-Джаріда» стверджувало, що вибух в Натанзі став наслідком роботи ізраїльських хакерів.

За словами представника КВІР, версія про кібератаку виключена. Він повідомив також, що перевірялися версії про ураження об'єкта крилатою ракетою або безпілотником, але більш вірогідною визнана версія про те, що хтось проніс потужну бомбу в будівлю, про що це свідчить характер пошкоджень.

Відзначимо, що і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу, і міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц, і міністр закордонних справ Ізраїлю Габі Ашкеназі не прийняли і не відкинули цю версію.

Офіційна позиція Тегерана з приводу вибуху в Натанзі така: декларується, що причина встановлена, але розслідування засекречено.

Вибух в Натанзі може уповільнити розвиток і розширення робіт зі створення удосконалених центрифуг, стверджує представник Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камалванді. На цьому об'єкті було встановлено сучасне обладнання і точні вимірювальні прилади, які були знищені або пошкоджені.

За оцінкою чиновника, завдано значної матеріальної шкоди, який затримає розвиток програми на кілька місяців. Він підтвердив, що пошкоджено приміщення, де проводилися роботи на заключному етапі складання вдосконалених центрифуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті