Захворіло у світі
19,266,406
Померло у світі
718,530
Вилікувалось у світі
11,671,253
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Угорщина змінила правила для в'їзду українців

Угорщина змінила правила для в'їзду українців

Зміни набирають чинності з 15 липня

Цей матеріал також доступний російською
Угорщина змінила правила для в'їзду українців
Фото: www.flickr.com/photos/21431642@N06/2077564831/

Посольство Угорщини в Україні роз’яснило нові правила в’їзду в країну для українців.

Як зазначається в повідомленні посольства у Facebook, з 15 липня право в’їзду в Угорщину матимуть громадяни України:

  • які є членами сім’ї громадян Угорщини;
  • які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей;
  • які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни більше 90 днів;
  • які прибувають з країн із середнім рівнем розповсюдження коронавірусу;
  • які прибувають з країн з низьким рівнем розповсюдження коронавірусу (не віднесені ні до жовтої, ні до червоної категорії);
  • у рамках тридцятикілометрової зони на термін до 24 годин.

У інших випадках, зокрема, коли особа прибуває з країни з високим рівнем розповсюдження коронавірусу (червоний колір), в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції. Зокрема, за наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо) потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку, доступну за посиланням: https://ugyintezes.police.hu/en/uj-ugy-inditasa/.

У посольстві додають, що відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин. Рішення про задоволення клопотання, яке надсилається на електронну адресу, вказану в процесі формування запиту, необхідно продемонструвати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).

Громадяни України, які вказані у пунктах 1–4 та прибувають з країн з середнім та високим рівнями розповсюдження коронавірусу, можуть бути звільнені від карантину за наявності довідки органу охорони здоров'я щодо результатів двох негативних тестів на COVID-19 (SARS-CoV-2 teszt) з різницею видачі щонайменше у 48 годин. Довідка має бути видана протягом останніх п’яти днів та оформлена англійською чи угорською мовами або перекладена на вказані мови.

Станом на сьогоднішній день громадяни України, які бажають транзитом перетнути територію Угорщини, не потребують отримання індивідуального дозволу для транзиту, якщо громадянин України повертається в Україну, а також у разі, коли:

  • особа надає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 та не має ознак підозри на інфекцію;
  • особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення);
  • у особи наявний документ, що підтверджує право на в’їзд у країну призначення (залежно від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).

На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка».

Зупинки у рамках використання гуманітарних коридорів мають здійснюватися у мінімально необхідній для перетину території країни кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС. Час транзиту не може перевищувати 24 години. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснюється поліцією.

Нагадаємо: днями Угорщина посилила обмеження щодо мандрівок через кордон після спалаху випадків коронавірусу за кордоном, зокрема у сусідніх країнах. Влада країни повідомила, що в'їзд з території України з 15 липня буде заборонено, оскільки вона належить до «червоної зони» поширення хвороби COVID-19. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті