Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
В інтересах України зберегти незалежність Нацбанку – глава МВФ

В інтересах України зберегти незалежність Нацбанку – глава МВФ

Вона підкреслила, що всі нинішні здобутки НБУ є «найважливішими передумовами для інвестицій та зростання»

В інтересах України зберегти незалежність Нацбанку – глава МВФ
Крісталіна Георгієва та Володимир Зеленський
фото: president.gov.ua

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у розмові з Президентом України Володимиром Зеленським закликала зберегти незалежність НБУ. Про це йдеться в заяві Георгієвої за результатами переговорів із Зеленським, які відбулися у вівторок, 14 липня.

«Реформа НБУ та її результати за останні п’ять років є історією цілковитого успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему», – зазначила глава МВФ.

Вона підкреслила, що це все є «найважливішими передумовами для інвестицій та зростання».

Політика НБУ, яка заслуговувала на довіру, сприяла стабілізації економіки України, наголосила  Георгієва. Вона додала, що успішне очищення фінансового сектора країни,  «зруйнованого шахрайством», також було досягнуто завдяки діям Національного банку.

«Збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України, і це також є вимогою поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала Президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики – вони є ключовими для посилення інвестицій, а також інклюзивного зростання», – заявила директор-розпорядник МВФ.

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Крісталіною Георгієвою – обговорювалося продовження активної співпраці.

Раніше повідомлялося, що Зеленський запевнив МВФ, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ. Це буде «незалежний технократ», який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті