Зеленський запевнив МВФ, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ

Зеленський запевнив МВФ, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ

Це буде «незалежний технократ», який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку

Зеленський запевнив МВФ, що до  кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, глава держави зазначив, що провів зустрічі з представниками комерційних та державних банків і сформував короткий список кандидатів на посаду голови Національного банку, яких йому запропонували представники банківського сектору. Він запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.

«Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я ухвалюю тільки в інтересах народу України», – наголосив Зеленський.

Глава держави висловив переконання, що НБУ спільно з урядом повинні продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, що слугуватиме запорукою макроекономічної та фінансової стабільності й сприятиме економічному зростанню та відновленню банківського кредитування в Україні.

«Дискусії про діяльність Національного банку України повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність регулятора», – заявив він.

Глава держави зазначив, що основними критеріями вибору кандидатури є професійність, чесність і бездоганна репутація.

Нагадаємо, голова НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення через «систематичний політичний тиск». 

Після ухвалення Верховною Радою відставки Смолія керування НБУ перейшло до Катерини Рожкової, яка до останнього часу працювала на посаді першого заступника голови центрального банку. 

У травні аналітики J.P. Morgan прогнозували падіння економіки України на 5,1% ВВП у 2020 році, інфляцію на рівні 3,7% та дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП. 

Після відставки Смолія J.P. Morgan переглянуло прогноз про зниження облікової ставки НБУ у 3 кварталі 2020 року до 5% на її збереження на рівні 6%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті