НСЗУ з початку року виплатила аптекам 491 млн грн в рамках програми «Доступні ліки»
Пацієнти можуть отримати ліки за програмою в понад 8000 аптек по всій країні

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) з початку 2020 року виплатила аптекам, які беруть участь в програмі реімбурсації вартості ліків «Доступні ліки», 491 млн грн. Про це повідомила в.о. глави НСЗУ Оксана Мовчан на брифінгу в середу, 15 липня.
Згідно з повідомленням, для участі в цій програмі НСЗУ законтрактувала 1144 аптечних установи. Таким чином, пацієнти можуть отримати ліки за програмою в понад 8000 аптек по всій країні, майже 20% з яких знаходяться в селах і СМТ.
За словами Мочан, з початку цього року лікарі виписали 7,7 млн електронних рецептів на ліки за програмою реімбурсації, 85% з яких вже погашено.
Нині програмою «Доступні ліки» користується 2,3 млн пацієнтів, 441 000 з них проживають в сільській місцевості. При цьому в.о. глави НСЗУ зазначила, що кількість таких пацієнтів стає дедалі більше. «За останні 24 години вперше ліки за цією програмою отримали 1562 пацієнти», – підтвердила Мовчан.
Серед тих, хто користується «Доступними ліками», 63% старше 65 років, 36% – люди від 40 до 64 років.
Близько 80% користувачів програми отримують по ній ліки проти серцево-судинних захворювань, які є найпоширенішими в структурі захворюваності українців.
Мовчан нагадала, що НСЗУ пропонує у 2021 році включити в програму ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт. За її словами, щорічно в Україні фіксується близько 200 000 випадків інсульту і 50 000 – інфарктів.
«За нашими підрахунками, для покриття потреби в ліках для таких пацієнтів потрібно близько 300 млн грн на рік. Це досить невеликі кошти для держбюджету і шанс для істотного поліпшення здоров'я цих пацієнтів», – сказала вона.
Також НСЗУ пропонує розширити програму реімбурсації лікарськими засобами для людей з розладами психіки та поведінки. Зокрема, це лікування таких захворювань як шизофренія, афективні розлади, в тому числі депресія, невротичні розлади та епілепсія.
Необхідний бюджет для такого розширення програми – 578 млн грн.
Наразі в програму «Доступні ліки» входять 246 лікарських засобів, 77 з них можна отримати безкоштовно. 187 препаратів призначені для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету II типу, 15 – бронхіальної астми та один препарат для лікування ревматичних хвороб.
Раніше повідомлялося, що МОЗ веде переговори про закупівлю Ремдесівіра для лікування COVID-19. Цей препарат перешкоджає синтезу РНК і не дає вірусу розмножуватися.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].