Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
АМКУ направить до виконавчої служби судову постанову про арешт коштів «Тедіс Україна»

АМКУ направить до виконавчої служби судову постанову про арешт коштів «Тедіс Україна»

Судове засідання призначено на 10 серпня 2020 року

АМКУ направить до виконавчої служби судову постанову про арешт коштів 	«Тедіс Україна»
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет України (АМКУ) направить до органів примусового виконання рішень Міністерства юстиції постанову Господарського суду Києва про арешт коштів ТОВ «Тедіс Україна». Про це повідомляється на сайті  АМКУ. 

«Господарським судом міста Києва відкрито провадження у справі 910/9359/20 за позовом Антимонопольного комітету України до монополіста ринку дистрибуції тютюнових виробів в Україні – ТОВ «Тедіс Україна» (м. Одеса) та чотирьох груп компаній виробників тютюнових виробів про стягнення до державного бюджету в примусовому порядку накладених штрафів на загальну суму 6,5 млрд грн», – йдеться в повідоменні. 

Додається, що справа призначена до розгляду в судовому засіданні, яке призначено на 10 серпня 2020 року. У межах поданого позову судом частково задоволено заяву АМКУ про забезпечення позову та накладено арешт на грошові кошти ТОВ «Тедіс Україна» в банківських установах.

Зазначимо, що у 2012-2015 роках «Тедіс Україна» не виконувало в повному обсязі своїх основних дистриб’юторських функцій (продаж до 58 % обсягу сигарет шляхом самовивозу або вроздріб, тобто без жодного доставлення покупцям). 

У грудні 2016 року АМКУ ухвалив рішення, яким визнав монопольне (домінантне) становище «Тедіс Україна» на ринку дистрибуції сигарет і за зловживання цим становищем наклав на товариство штрафи у сукупному розмірі понад 430 млн грн.

10 жовтня 2019 року АМКУ виніс друге рішення у цій тривалій історії, цього разу про порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинного продажу сигарет. На чотирьох найбільших виробників тютюнових виробів він наклав штрафи на загальну суму 6,5 млрд грн, не зважаючи на те, що Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення щодо забезпечення позову ТОВ «Тедіс Україна» й заборонив Антимонопольному комітету (АМКУ) накладати штрафи на це підприємство й ще чотирьох виробників цигарок в Україні до винесення остаточного рішення суду.

Щобільше, АМКУ пригрозив розділити «Тедіс Україна» на декілька суб’єктів господарювання, з огляду на те, що накладення штрафів не діють на монополіста ринку сигарет та тютюнових виробів.

У грудні 2019 року компанія «Тедіс Україна» Бориса Кауфмана відсудила право концентрації, яке хотів скасувати Антимонопольний комітет (АМКУ). 

14 липня в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань опубліковано постанову Господарського суду Києва про накладення арешту на рахунки компанії ТОВ «Тедіс Україна»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті