Економіка Китаю несподівано виросла на 3,2% в ІІ кварталі

Економіка Китаю несподівано виросла на 3,2% в ІІ кварталі

Аналітики прогнозували зростання на рівні 2,5%

Економіка Китаю несподівано виросла на 3,2% в ІІ кварталі
фото www.flickr.com/photos/tipani/2814672505

ВВП Китаю виріс на 3,2% у ІІ кварталі цього року у порівняні з минулим роком, перевершивши очікування аналітиків та відновившись після скорочення в І кварталі.

Як повідомляє CNBC, економісти очікували, що економіка за цей період зросте на 2,5%.

В І кварталі 2020 року в І кварталі скоротився на 6,8% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Економіка країна постраждала від спалаху коронавірусу. Це стало першим зниженням ВВП принаймні з 1992 року, коли почались вестись офіційні квартальні звіти.

Офіційні показники ВВП Китаю відслідковуються як показник здоров'я другої за величиною економіки світу, але багато сторонніх експертів вже давно висловлюють скептицизм з приводу достовірності звітів Китаю.

«В цілому, національна економіка поступово подолала негативний вплив епідемії в першому півріччі і продемонструвала імпульс відновлювального зростання і поступового відновлення, що в подальшому продемонструвало стійкість і життєздатність розвитку», – йдеться в прес-релізі Національного статистичного бюро Китаю.

Уряд Китаю прийняв заходи для стимулювання економіки, включаючи бюджетні витрати і скорочення ставок по кредитах і резервних вимог банків – суму грошей, яку кредитори повинні тримати в резерві.

Нагадамо: раніше Китай повідомив що не стане встановлювати цільовий показник для темпів зростання ВВП на 2020 рік через наслідки епідемії коронавірусу для економіки країни. Таке відбувається вперше з 1994 року, коли Пекін почав встановлювати цільовий показник зростання ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті