Імпорт газу в Україну з Європи сягнув рекордних обсягів за останні п’ять років

Імпорт газу в Україну з Європи сягнув рекордних обсягів за останні п’ять років

Обсяг імпорту становить 8 млрд кубометрів

Імпорт газу в Україну з Європи сягнув рекордних обсягів за останні п’ять років
фото: УНІАН

З початку року Оператор ГТС України протранспортував до України на замовлення своїх клієнтів 8,056 млрд куб. м природного газу, що на чверть більше за такий самий період торік та є рекордним показником за останні 5 років. Про це повідомляється на сайті оператора. 

Зокрема, з Польщі – 1,043 млрд куб. м, зі Словаччини – 4,605 млрд куб. м, з Угорщини – 2,408 млрд куб. м. 

Згідно з повідомленням, 54% від всіх обсягів були імпортовані до України через віртуальний реверс, який став доступний з початком 2020 року. А саме: з Польщі – 1,0 млрд куб. м, з Угорщини – 1,3 млрд куб. м, зі Словаччини – 219 млн куб. м

З 1 січня 2020 року 56%, або 4,5 млрд куб. м, імпортованих обсягів були направлені в підземні газосховища для зберігання на “митному складі”. З них 36% надійшли в режимі shorthaul.

Зауважимо, що за першу половину липня місяця обсяги імпорту склали 1,026  млрд куб. м, що на 21% (або 175 млн куб. м) більше за аналогічний показник минулого року.

Таке підвищення імпорту пов’язане зі значним ростом попиту з боку європейських компаній на зберігання газу в українських газосховищах в режимі «митний склад».

«Через заповненість європейських сховищ та привабливі тарифи і послуги, в цьому році Україна б’є рекорди по закачуванню газу в ПСГ та робить важливий крок до становлення як європейського газового хабу», – вважають у ГТС.

Станом на сьогодні блакитне паливо надходить виключно з країн Європейського Союзу, Україна не імпортує газ з Російської Федерації з листопада 2015 року.

Нагадаємо, що поставки природного газу «Газпромом» до країн Євросоюзу впали в середньому до 359 млн куб. м на день в першому півріччі 2020 року. Це на 25% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Раніше повідомлялося, що Україна та Польща запустили віртуальну точку з’єднання ГТС. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло