Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Атомний регулятор перевіряє, чи може ЧАЕС експлуатувати Арку

Атомний регулятор перевіряє, чи може ЧАЕС експлуатувати Арку

Понад рік ЧАЕС не може прийняти унікальний об’єкт в експлуатацію

Атомний регулятор перевіряє, чи може ЧАЕС експлуатувати Арку
Фото: pixabay.com

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) проводить інспекційне обстеження нового безпечного конфайнменту «Арка» над Чорнобильською АЕС.

Як повідомляється на сайті ДСП «Чорнобильська АЕС», мета обстеження – перевірити, чи може ДСП ЧАЕС експлуатувати у дослідно-промисловому режимі перший пусковий комплекс НБК (новий безпечний конфайнмент)  з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки.

Арку було передано від підрядника ЧАЕС ще 10 липня 2019 року.

Нагадаємо, будівництво нового безпечного конфайнменту над старим об'єктом «Укриття» розпочалося у 2012 році. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно сполучені у 2015 році. Конструкція зі сталі та бетону у формі авіаційного ангара довжиною 165 м та висотою 110 м важить майже    36 000 т. Вона вища за американську статую Свободи та лондонський Біг Бен і за висотою поступається лише Ейфелевій вежі. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу наявного старого «Саркофагу» і залишків четвертого енергоблока. Без прийняття в експлуатацію розпочати роботи з демонтажу ЧАЕС не може.

НБК має проєктний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR1,5 млрд. Фінансували проєкт міжнародні донори Чорнобильського фонду «Укриття», який об’єднав 28 країн світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті