Атомний регулятор перевіряє, чи може ЧАЕС експлуатувати Арку
Понад рік ЧАЕС не може прийняти унікальний об’єкт в експлуатацію

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) проводить інспекційне обстеження нового безпечного конфайнменту «Арка» над Чорнобильською АЕС.
Як повідомляється на сайті ДСП «Чорнобильська АЕС», мета обстеження – перевірити, чи може ДСП ЧАЕС експлуатувати у дослідно-промисловому режимі перший пусковий комплекс НБК (новий безпечний конфайнмент) з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки.
Арку було передано від підрядника ЧАЕС ще 10 липня 2019 року.
Нагадаємо, будівництво нового безпечного конфайнменту над старим об'єктом «Укриття» розпочалося у 2012 році. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно сполучені у 2015 році. Конструкція зі сталі та бетону у формі авіаційного ангара довжиною 165 м та висотою 110 м важить майже 36 000 т. Вона вища за американську статую Свободи та лондонський Біг Бен і за висотою поступається лише Ейфелевій вежі. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу наявного старого «Саркофагу» і залишків четвертого енергоблока. Без прийняття в експлуатацію розпочати роботи з демонтажу ЧАЕС не може.
НБК має проєктний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR1,5 млрд. Фінансували проєкт міжнародні донори Чорнобильського фонду «Укриття», який об’єднав 28 країн світу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].