Громадські організації вимагають від Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд

Громадські організації вимагають від Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд

Суд привернув увагу МВФ

Громадські організації вимагають від Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд
Фото: ukrinform

Низка українських і міжнародних громадських організацій закликала президента Володимира Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК). Як заявили у Центрі протидії корупції, за Конституцією, саме глава держави після консультацій з Вищою радою правосуддя повинен внести до Верховної Ради відповідний законопроєкт.

«ОАСК запам’ятався багатьма одіозними рішеннями, які вкрай складно назвати законними. Цей суд допомагав високопосадовим фігурантам кримінальних проваджень уникати відповідальності, відбілював репутацію суддів з сумнівною доброчесністю, блокував призначення та звільнення високопосадовців тощо. Як засвідчили нові оприлюднені матеріали, керівництво суду небезпідставно підозрювали у тісних зв’язках із політиками. Багато суддів Окружного адмінсуду Києва були фігурантами численних журналістських розслідувань», – йдеться в повідомленні.

До вимоги ліквідувати Окружний адмінсуд Києва приєдналися також:

Фундація DEJURE
Всеукраїнське об'єднання Автомайдан
Рух ЧЕСНО
Центр економічної стратегії
Transparency International Ukraine
Інститут законодавчих ідей
Центр громадського моніторингу та досліджень
Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC)
Мережа захисту національних інтересів Антс
Антикорупційний штаб
Харківський антикорупційний центр

Нагадаємо, минулого року було оголошено про підозру двом суддям. Однак тоді Вища рада правосуддя (ВРП) відмовилась відсторонити підозрюваних з ОАСК Павла Вовка та Ігоря Погрібніченка від здійснення правосуддя. Попри клопотання прокурорів, строк розслідування тієї справи не було продовжено.

У серпні минулого року Вовк заявив про те, що складає повноваження голови Окружного адміністративного суду. До того ж, Вовк сказав, що бачить у відкритому проти нього провадженні ознаки політичного тиску, а також тиску на суддів ОАСК. 

Президент Зеленський у жовтні минулого року просив «дати йому розібратись з цим Окружним адмінсудом». Однак ніяких рішень про долю суду прийнято не було. Натомість ОАСК привернув значну увагу громадських організацій і Міжнародного валютного фонду. 

За президентства Петра Порошенка питання ліквідації Окружного адмінсуду Києва було ініційоване і тодішній очільник держави навіть отримав погодження ВРП на це, однак, пізніше в Указі президента згадка про ліквідацію ОАСК зникла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло