Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Єгипет отримав змогу взяти участь у бойових діях у Лівії

Єгипет отримав змогу взяти участь у бойових діях у Лівії

Низка країн ЄС виловила готовність обговорити введення санкцій проти зовнішніх сил, зокрема і проти країн, що постачають зброю сторонам у громадянській війні в Лівії

Єгипет отримав змогу взяти участь у бойових діях у Лівії
фото www.flickr.com/photos/54597502@N02/5077707723

Єгипет отримав змогу взяти військову участь в громадянській війні в Лівії. Як повідомляє DW, парламент в Каїрі дав зелене світло бойовим операціям за кордоном проти «кримінальних воєнізованих формувань» та «іноземних терористичних груп, що свідчить про те, що єгипетські війська можуть бути направлені «на захід» для захисту національних інтересів.

Як зазначалось раніше, глава Єгипту Абдель-Фаттах ас-Сісі і президент США Дональд Трамп в телефонній розмові погодилися, що має бути збережено припинення вогню в Лівії.

Пізніше того ж дня Туреччина зажадала «негайно припинити підтримку путчиста» генерала Халіфи Хафтара, який бореться з визнаним міжнародною спільнотою урядом національної єдності в Триполі. За словами турецького міністра оборони Хулусі Акара, Хафтар перешкоджає як встановленню миру, так і територіальній цілісності Лівії.

Нагадаємо: раніше цього місяця ФРН, Італія та Франція заявили, що готові обговорювати введення санкцій проти зовнішніх сил, що постачають зброю сторонам у громадянській війні в Лівії. За попередніми даними, в першу чергу штрафні заходи мають стосуватися компаній і приватних осіб, а вже потім їх можуть запровадити проти окремих країн.

Нагадаємо: після повалення режиму Муаммара Каддафі у 2011 році та його вбивства в Лівії почалася боротьба за владу між різними угрупованнями і фракціями. У Триполі за підтримки ООН був створений уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем. Між тим у Тобруку на сході країни проходять засідання однопалатного парламенту, що вважає себе справжньою владою і не згоден з політикою Сараджа.

Суперником Сараджа є екссоратник Каддафі, генерал Халіфа Хафтар, чиї збройні формування («Лівійська національна армія») підтримують парламент та дедалі сильніше тиснуть на уряд національної єдності.Під контролем Хафтара перебуває значна частина лівійської території, включаючи більшість нафтових родовищ. Хафтар намагається захопити Триполі з квітня 2019 року. Наприкінці лютого цього року сторони домовилися про режим припинення вогню, але потім бойові дії відновилися.

За даними ЗМІ, сили Хафтара підтримують Росія, Франція, Саудівська Аравія, ОАЕ та Єгипет. На боці уряду в Тріполі, у свою чергу, виступають Туреччина, Катар та Італія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті