Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію

Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію

Законом передбачається відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами

Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію
Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками закон «Про сільськогосподарську кооперацію», який має допомогти впорядкувати ключові питання створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів в Україні. Про це повідомляється на сайті ВР. 

«Законом передбачається відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговчий, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговчий, переробний чи багатофункціональний, а також форму діяльності – з метою чи без мети одержання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правової форми – сільськогосподарський кооператив», – йдеться в пояснювальній записці.

Також, пропонується на законодавчому рівні закріпити та розкрити зміст принципів утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів, таких як добровільність та відкритість членства у сільськогосподарському кооперативі, сільськогосподарському кооперативному об’єднанні; демократичність; обов’язковість участі члена сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського кооперативного об’єднання у його господарській та іншій діяльності; автономність і незалежність; сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації (освіта, навчання, інформація); співпраця між кооперативами; урахування інтересів територіальної громади.

Автори сподіваються, що впровадження закону стимулюватиме розвиток чинних та утворення нових сільськогосподарських кооперативів, збільшення їх ринкової частки у виробництві та реалізації сільськогосподарської продукції, що у свою чергу сприятиме посиленню конкурентоздатності малих та середніх виробників зокрема та соціальному розвитку сільських територій загалом.

Нагадаємо, Mind проаналізував, що відбулося в царині земельних відносин за перший місяць каденції нового очільника Державної служби з питань геодезії, наділеного безпрецедентними повноваженнями – зокрема й неформальними.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті