Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію

Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію

Законом передбачається відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами

Рада ухвалила закон про сільськогосподарську кооперацію
Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками закон «Про сільськогосподарську кооперацію», який має допомогти впорядкувати ключові питання створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів в Україні. Про це повідомляється на сайті ВР. 

«Законом передбачається відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговчий, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговчий, переробний чи багатофункціональний, а також форму діяльності – з метою чи без мети одержання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правової форми – сільськогосподарський кооператив», – йдеться в пояснювальній записці.

Також, пропонується на законодавчому рівні закріпити та розкрити зміст принципів утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів, таких як добровільність та відкритість членства у сільськогосподарському кооперативі, сільськогосподарському кооперативному об’єднанні; демократичність; обов’язковість участі члена сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського кооперативного об’єднання у його господарській та іншій діяльності; автономність і незалежність; сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації (освіта, навчання, інформація); співпраця між кооперативами; урахування інтересів територіальної громади.

Автори сподіваються, що впровадження закону стимулюватиме розвиток чинних та утворення нових сільськогосподарських кооперативів, збільшення їх ринкової частки у виробництві та реалізації сільськогосподарської продукції, що у свою чергу сприятиме посиленню конкурентоздатності малих та середніх виробників зокрема та соціальному розвитку сільських територій загалом.

Нагадаємо, Mind проаналізував, що відбулося в царині земельних відносин за перший місяць каденції нового очільника Державної служби з питань геодезії, наділеного безпрецедентними повноваженнями – зокрема й неформальними.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло