Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
НКРЕКП має намір підвищити нічний прайс-кеп на електроенергію на РДН і ВДР до рівня денного

НКРЕКП має намір підвищити нічний прайс-кеп на електроенергію на РДН і ВДР до рівня денного

З 959 грн до 2048 грн / МВт-год

НКРЕКП має намір підвищити нічний прайс-кеп на електроенергію на РДН і ВДР до рівня денного
фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП), має намір підняти максимальне обмеження ціни електроенергії на ринку «на добу вперед» (РДН) і внутрішньодобовому ринку (ВДР) у нічні години до рівня обмежень ціни ресурсу в денний час (з 959 до 2048 грн / МВт-год. – ред.). Про це повідомляється на сайті НКРЕКП. 

Відповідне рішення про внесення змін до постанови регулятора №766 від 8 квітня 2020 роки («Про дії учасників ринку електричної енергії в період карантину й обмежувальні заходи, пов'язані з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19») включено до порядку денного засідання комісії в середу.

«Учасникам ринку РДН і ВДР у своїх заявках на торги в торговельній зоні «ОЕС України» визначати ціни на електричну енергію не вище ціни, визначеної оператором ринку, що відповідає в години мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 і з 23:00 до 24:00) ціні в години максимального навантаження, визначеної відповідно до абзацу третього глави 5.1 розділу V Правил РДН / ВДР», – зазначено в оприлюдненому до утвердження проєкті постанови.

Згідно з обґрунтуванням до проєкту постанови, дане рішення комісія має намір прийняти, виходячи з рекомендацій USAID щодо стабілізації ситуації на РДН, що передбачають, зокрема, зміни ціноутворення на ринку в нічні години.

В обґрунтуванні зазначається, що така міра покликана допомогти учасникам ринку електроенергії, особливо ДП «Гарантований покупець» і постачальникам послуг балансування, в досягненні фінансової стабілізації.

Також Регулятор посилається на звернення до нього виробників електроенергії, зокрема ТЕС, що називає встановлені цінові обмеження в години мінімального навантаження одним із факторів, які призводять до неможливості покриття собівартості електроенергії.

За даними НЕК «Укренерго», на які посилається комісія, загальна встановлена потужність електростанцій в ОЕС становить 53,87 ГВт, що більш ніж у 3,5 раза перевищує обсяги споживання електроенергії в нічні години.

Цим проєктом постанови також планується зобов'язати учасників внутрішньодобового ринку (ВДР) у своїх заявках на торги на ВДР позначати ціну е / е на рівні не нижче ціни на РДН на відповідний розрахунковий період.

В обґрунтуванні зазначається, що відповідне рішення приймається з метою стабілізації торгівлі електричної енергії на РДН і ВДР і зменшення перепродажу ресурсу на ВДР.

Зараз в період мінімального навантаження (з 23:00 до 24:00 і з 00:00 до 07:00) «прайс кеп» становить 959,12 грн. / МВт-год (без ПДВ), з 23.07 прайс-кеп складе 60 % денного прайс кеп або 1228,8 грн. / МВт-год (без ПДВ).

Українська промислова компанія «ІНТЕРПАЙП» виступає категорично проти даної ініціативи Нацкомісії. Це рішення спрямоване на ще більшу дестабілізацію ринку е / е.

«Наш електросталеплавильний завод «Інтерпайп Сталь» працює вночі, коли споживання істотно нижче. Але тепер працювати вночі не буде ніякого сенсу. Перехід великих споживачів на роботу вдень призведе до ще більшого розбалансування ринку електроенергії.

Нове рішення НКРЕ призведе до зростання ціни для промисловості ще на 10%. З такою собівартістю ми не зможемо конкурувати на зовнішніх ринках і будемо змушені зупиняти виробництво.

У всьому світі уряди вживають заходів, щоб зробити своїх виробників більш конкурентними в умовах спаду споживання, викликаного пандемією. У нас же щотижня приймаються всі нові рішення, покликані «добити» працюють експортно-орієнтовані підприємства», – Денис Морозов, директор з економіки та фінансів ІНТЕРПАЙП. 

Раніше повідомлялося, що НКРЕКП планує збільшити тарифи на послуги з передачі електричної енергії державної «Укренерго» з 155,40 грн/МВт-год до 596,48 грн/МВт-год (без урахування податку на додану вартість). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті