У Литві випустили першу у світі колекційну криптомонету

У Литві випустили першу у світі колекційну криптомонету

Вона присвячена членам Литовської Таріби, які підписали Акт про незалежність Литви

У Литві випустили першу у світі колекційну криптомонету
фото lb.lt

У Литві випустили першу у світі колекційну криптомонету. Про це повідомив центробанк країни Lietuvos Вапкаѕ. 

«Випуск цифрової монети є свого роду мостом, що з'єднує класичну нумізматику з фінансовими технологіями, що стрімко розвиваються», – зазначив голова правління банку Вітас Васіляускас. 

Фізичний аналог криптомонети присвячений членам Литовської Таріби (Ради) – громадським діячам, які підписали 16 лютого 1918 року Акт про проголошення незалежності Литви. Він виглядає як банківська картка, на верхній частині якої розміщена смужка в кольорах литовського прапора. Нижче розташоване колективне фото членів Литовської Таріби та репродукція автографів, які вони поставили під актом про проголошення незалежності.

Номінал монети – 19,18 євро, що відсилає до року прийняття документа. Вага її фізичного аналога зі срібла становить 36,36 грама, тираж – 4 000 примірників.

У конкурсі з розробки проєкту криптомонети брали участь компанії з Литви, Індії, Польщі та Сінгапуру. Особлива увага приділялася питанням віртуальної безпеки, щоб монета була захищена від копіювання та підробки, а платформа для її продажу була здатна витримати велику кількість запитів клієнтів і протистояти кібератакам.

Переможцем стала литовська компанія iTree. Її фахівці створили цифровий жетон (віртуальний аналог монети) і платформу для продажу. Певний набір жетонів можна обміняти на фізичну монету.

Нагадаємо: 28 квітня набрав чинності закон про фінансовий моніторинг. Нові норми торкнулися суб'єктів первинного фінансового моніторингу – банків, платіжних організацій, бірж, інших організацій, що входять до цього списку, та їхніх клієнтів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло