Як змінилися заробітні плати в українських компаніях у 2020 році – дослідження
Більша частина опитаних організацій планують або вже провели перегляд цілей на місяць/квартал/рік для персоналу у зв’язку з пандемією

«Делойт» в Україні та Американська торгова палата в Україні представили результати дослідження про заробітні плати у 2020 році. Про це повідомляється на сайті Deloitte.
Половина опитаних компаній планує проводити або вже провела регулярний перегляд заробітних плат без змін, а майже третина (23%) відтермінувала перегляд хоча б для однієї категорії персоналу.
«Частіше за все зменшення відсотку перегляду заробітних плат відбувалося для топменеджерів та працівників офісу, а збільшення відсотку – працівникам виробництва. Переважна більшість респондентів позапланово не підвищувала і не зменшувала рівень заробітних плат», – йдеться у пресрелізі.
Зазначається, що половина компаній-респондентів, де існує програма короткострокового стимулювання, планує виплачувати бонуси співробітникам без змін.
Згідно з результатами опитування, понад 80% компаній розробляють або вже розробили план дій після виходу з карантину і лише 9% ще не займалися його розробкою. Зокрема, в якості посткарантинних дій більшість опитаних організують офісне приміщення для можливості соціального дистанціювання співробітників, посилять заходи безпеки, забезпечать працівників додатковими засобами захисту, а також дозволять працювати з дому.
Водночас 64% відсотки компаній планують підтримувати поточну чисельність персоналу і лише 14% опитаних зазначили, що будуть вдаватися до скорочень персоналу в рамках хоча б однієї категорії співробітників.
При цьому, 44% респондентів вважають, що їхня організація буде здатна виконати наявний план діяльності на 2020 рік.
Більша частина (63%) організацій планують або вже провели перегляд цілей на місяць/квартал/рік для персоналу у зв’язку з пандемією та спадом економіки.
Опитування проводили у період з 1 по 19 червня. У ньому взяли участь 22 компанії. Серед респондентів – майже половина (45%) топменеджерів та HR-директорів, 36% керівників середньої ланки і HR-менеджерів, а також старші HR-фахівці, HR-фахівці та представник фінансової функції.
Раніше повідомлялося, що тренди ринку праці позитивні – з квітня по травень кількість вакансій зросла у всіх сферах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].